Už v krátkom čase by sa mala Národná rada SR zaoberať ďalšou novelou zákona o starobnom dôchodkovom sporení tak, aby sa pre dôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) znížila, príp. úplne odstránila minimálna 50-percentná hranica pre investovanie prostriedkov kapitalizačného dôchodkového piliera na Slovensku. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca rezortu práce a sociálnych vecí Martin Danko, ministerstvo novelu zákona predloží do pléna parlamentu ešte v júni cez poslanecké návrhy v rámci druhého čítania o návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorá rieši vyplácanie invalidných dôchodkov pre tzv. invalidov z mladosti. Aký však bude konkrétny návrh na zmenu limitu pre povinné investovanie DSS na Slovensku, nie je podľa neho stále definitívne jasné.
Novelou zákona o dôchodkovom sporení plánuje ministerstvo podľa Danka riešiť aj problém vstupu študentov a nezamestnaných do kapitalizačného piliera. Ak by si totiž tieto nepracujúce osoby chceli podľa súčasného zákona sporiť na dôchodok, museli by v období od 1. januára 2005 do 30. júna 2006 zaplatiť poistné na dôchodkové poistenie aspoň za jeden deň. Ministerstvo práce chce však zákon zmeniť tak, aby študenti, ako aj nezamestnaní mohli vstúpiť do kapitalizačného piliera aj po 30. júni 2006, a to až v čase, keď sa zamestnajú.
Otvorenou otázkou podľa Danka stále zostáva možnosť znížiť výšku minimálneho základného imania pre založenie dôchodkovej správcovskej spoločnosti. Ako uviedol, tá je v súčasnosti stanovená na 300 mil. Sk a odzneli úvahy o znížení tejto hranice na 100 mil. Sk. „Sme prístupní diskusii, avšak nie je to náš prvoradý záujem,“ povedal hovorca rezortu.
Zákon o starobnom dôchodkovom sporení schválil parlament 20. januára tohto roka. Už 12. marca ho však zákonodarný zbor novelizoval v rámci novely zákona o poisťovníctve, keď pozmeňovacie návrhy poslanci predložili až počas druhého čítania k zákonu z dielne ministerstva financií. Poslanci vtedy okrem iného schválili, že reklamnú kampaň na získanie klientov pre dôchodkové sporenie budú môcť dôchodkové správcovské spoločnosti začať už od novembra tohto roka. Národná rada SR tiež rozhodla o tom, že dôchodkové správcovské spoločnosti budú pri predložení žiadosti o licenciu Úradu pre finančný trh predkladať aj obchodný a finančný plán na najmenej 10 rokov.