Reštitučné nároky by sa mali v budúcnosti vyplácať zmenkami vystavenými Fondom národného majetku SR, ktoré bude preplácať Slovenská sporiteľňa. Bude to možné až po zmene príslušného zákona. FNM vybral SLSP na základe analýzy situácie na bankovom trhu. FNM urobil prieskum trhu medzi Slovenskou sporiteľňou, Prvou komunálnou bankou (po zmene názvu Dexia banka) a Poštovou bankou, pri ktorom porovnal služby pri preplácaní zmeniek. Prieskum ukázal, že Slovenská sporiteľňa ponúkla najvyšší úrok z uložených prostriedkov na tento účel (5,73 %) a preto ju fond vybral na preplácanie reštitučných nárokov. FNM navrhol uzavrieť s bankou zmluvu o dielo v hodnote 50 000 Sk, za ktorých dostane 2000 zmeniek, ktoré by mali postačovať na vysporiadanie reštitučných nárokov.
Po predaji podstatného podielu v Reštitučnom investičnom fonde a po jeho premene na otvorený podielový fond sa FNM rozhodol, že z fondu vystúpi. V apríli 2003 požiadal FNM o vyplatenie finančných prostriedkov z podielov, ktoré má v Reštitučnom otvorenom podielovom fonde (ROPF) spoločnosť J & T Asset Management.
FNM predal v roku 2001 zo svojho portfólia zhruba 29% akcií reštitučného fondu finančným skupinám po 811 Sk. Zinkasoval za to vyše 0,5 mld Sk. Hodnota tohto balíka akcií, premenených na podielové listy dosahovala zhruba jednu miliardu. Ešte vyššia by bola vtedy ak by Reštitučný otvorený podielový fond nepredal akcie Slovenskej sporiteľne vo februári 2003 po 1700 Sk, ale po 3250 SK ako to neskôr urobila skupina Istrokapitál, a.s. Bratislava. Akcie Slovenskej sporiteľne sa presunuli do Poštovej banky a podielových fondov Prvej penzijnej. Podľa informačných zdrojov blízkych Poštovej banke, z týchto dvoch subjektov sa presunuli do malérskeho domu Focus Finance, o. c. p., a.s., ktorý by mal patriť do skupiny Istrokapitál. Z nej sa dostali do spoločnosti registrovanej podľa legislatívy platnej v Cyperskej republike. Tu sa realizoval zisk z predaja akcií Slovenskej sporiteľne. Podobným spôsobom dosahované zisky v roku 1998 Ivan Mikloš označil pojmom „čistý vývar!. Celkový čistý vývar z Reštitučného investičného fondu dosiahol podľa predbežných odhadov takmer miliardu korún, o ktorú prišiel Fond národného majetku SR.