Prípad Váhostavu je ako celok veľmi podozrivá záležitosť, vyhlásil zástupca nespokojných veriteľov Váhostavu SK Milan Blaho v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. „Ľudia by určite brali hypotéku, ktorú by riadne nesplácali, a potom by sa opreli o nejaký zákon, ktorý by im odpustil 85 percent ich dlhu,“ komentoval plánovanú reštrukturalizáciu stavebnej spoločnosti. Návrhy politikov na riešenie situácie vníma ako snahu opiť veriteľov rožkom. „Berieme to ako spôsob, ako zvrátiť verejnú mienku, ktorá je veľmi nepriaznivá pre terajšiu vládu aj pre spoločnosť Váhostav,“ povedal Blaho. Podľa vlastných slov zastupuje oficiálne 43 veriteľov, pričom podporu má celkovo od troch stoviek.
Reštrukturalizácia Váhostavu je lepšie riešenie ako konkurz, uviedol v relácii súčasný šéf Váhostavu Marián Moravčík. „Je nám ľúto, že drobní veritelia dostanú len 15 percent, ale stále budem hovoriť, že je to lepšie ako nula,“ vyjadril sa generálny riaditeľ. Dodal, že spoločnosť má vymenené vedenie a snažia sa zachrániť 1 500 pracovných miest, ako aj dokončiť rozostavané zákazky. Moravčík tiež povedal že si robil po nástupe do funkcie prehľad platieb vo firme od roku 2010. „Z Váhostavu neodišla ani jedna pochybná platba,“ tvrdí s tým, že nie je pravda, že by išli peniaze tzv. schránkovým firmám či do daňových rajov.
Za vzniknutú situáciu v prípade Váhostavu môže politický marketing pri stavbe diaľnic zo strany predchádzajúcej vlády, tvrdil v televíznej debate štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček (Smer-SD). „Ohrozili ste nielen veriteľov Váhostavu, ale aj ľudí, čo robili v sektore,“ povedal podpredsedovi a poslancovi KDH Pavlovi Zajacovi. „Odkedy nastúpila vláda Roberta Fica, oligarchovia, ktorí sa schovávajú za týmito firmami, sa rozhodli prestať vyplácať subdodávateľov,“ oponoval Zajac.