Koruna napriek veľmi miernym stratám si stále udržiava pozitívny tón. Na prekonanie úrovne 42,70 Sk za euro bude pravdepodobne potrebný väčší objem devíz, hlavne zo strany zahraničia. Napriek tomu vidíme úroveň 42,50 Sk za euro ako veľmi silný rezistent, ktorý koruna pravdepodobne neprekoná.
Predpokladáme, že koruna do konca roku sa znova vráti nad 43,00 Sk za euro, vzhľadom k sezónnym javom v tomto ročnom období ako. Tento scenár predpokladáme aj napriek tomu, že v tomto roku je situácia na svetových devízových trhoch o niečo iné ako po iné roky. Rizikový spread medzi menami emerging trhov a vyspelých trhov sa znížil a pravdepodobne stredná Európa, ako jediný z emerging trhov, pre svoj vnútorný dynamický vývoj, bude najmenej poškodená svetovou recesiou a spomaľovaním ekonomík USA a následne aj krajín Európskej únie.
Voči doláru koruna končila na 48,456 Sk za dolár a voči českej korune na 1,285 Sk za jednu českú korunu.
Bankový sektor vstúpil vo štvrtok do obchodovania s prebytkom likvidity na dennej báze 900 mil. Sk. Počas dňa sa žiadny cash flow neočakával, a tak banky na účtoch povinných minimálnych rezerv (PMR) deponovali 31,3 mld. Sk. „Na splnenie povinnosti voči Národnej banke Slovenska im pritom stačilo držať 30,7 mld. Sk,“ konštatoval díler Tatra banky Milo Paracka. Ako dodal, bankové domy znížili denný nadstav likvidity na 600 mil. Sk. Na kumulatívnej báze plnenie PMR predstavovalo 101,47 %.
Overnighty sa vo štvrtok kótovali na 6,8 / 6,9 % p.a., týždňové zdroje na 7,5 / 7,6 % p.a., dvojtýždňové až ročné peniaze boli na 7,6 / 7,7 % p.a. Podľa Paracku by sa v piatok mali jednodňové depozitá pohybovať mierne pod 7 %. „Vzhľadom na pretrvávajúci záujem zahraničných bankových domov o korunu z dôvodu vysokého úrokového diferenciálu cítiť tlak na pokles cien dlhších úložiek,“ dodal na záver.