UTOROK – V utorok stagnoval dolár blízko svojho rekordného minima voči euru, keď sa na trhu opäť objavili obavy o zdravie amerického finančného sektora. Dolár v pondelok mierne podporilo zverejnenie lepšieho než očakávaného kvartálneho zisku Bank of America, v utorok sa však následkom slabých podnikových výsledkov optimizmus investorov vytratil. Podľa analytikov teraz trh čaká hlavne na štvrtkové výsledky o podnikateľskej dôvere v Nemecku, ako aj na index nákupných manažérov v eurozóne. Podľa ekonómov rastúce obavy z vývoja ekonomiky eurozóny negatívne vplývajú na obchodovanie s eurom a držia ho tak ďalej od minulotýždňového rekordného maxima voči doláru. Do 10:30 GMT stagnovalo euro voči doláru na úrovni 1,5921 USD/EUR, iba jeden cent pod rekordným maximom 1,6038 USD/EUR, ktoré zaznamenalo minulý týždeň. Voči japonskému jenu euro taktiež nezaznamenalo výrazný výkyv a držalo sa na 169,37 JPY/EUR, blízko pondelňajšieho historického maxima 169,92 JPY/EUR. Kurz dolára voči jenu sa ustálil na 106,34 JPY/USD.
STREDA – Dolár zaznamenal počas stredajšieho obchodovania voči japonskému jenu mesačné maximum a voči euru posilnil na dvojtýždenný rekord. Pod jeho posilnenie sa podpísali klesajúce ceny ropy, zhodnotenie akcií a vyjadrenia predstaviteľov americkej centrálnej banky Fed. Prezident filadelfskej pobočky Fedu Charles Plosser v utorok uviedol, že rastúca inflácia môže donútiť americkú centrálnu banku, aby zvýšila úrokové sadzby ešte pred zotavením finančného a pracovného trhu. Americký minister financií Henry Paulson tiež podporil dolár, keď vyhlásil, že silná mena je skutočne veľmi dôležitá. V priebehu doobedňajšieho obchodovania vyskočil dolár voči jenu na mesačné maximum 107,89 JPY/USD. Euro pokleslo na úroveň 1,5719 USD/EUR, čo bolo dvojtýždenné minimum. Dolár posilnil aj voči švajčiarskemu franku a dostal sa na mesačné maximum 1,0365 CHF/USD. Historické maximum si pripísalo euro voči jenu, keď posilnilo na 169,98 JPY/EUR.
ŠTVRTOK – Euro vo štvrtok oslabilo voči doláru na dvojtýždenné minimum po tom, ako slabé údaje o ekonomike eurozóny podporili nepriaznivé ekonomické vyhliadky a schladili očakávania ohľadom zvýšenia úrokových sadzieb. Straty eura však boli kompenzované jeho posilnením voči britskej libre, ktorá celkovo oslabila po správe o 3,9-percentnom poklese májových maloobchodných tržieb vo Veľkej Británii. Na oslabenie eura vplývali aj údaje z Francúzska a Nemecka o spomalení sektorov priemyselnej výroby a služieb. V priebehu doobedňajšieho londýnskeho obchodovania bolo euro na úrovni 1,5675 USD/EUR. Najväčší pohyb spomedzi hlavných európskych mien však zaznamenala britská libra, ktorá voči euru a doláru poklesla o 0,5 % na 1,9860 USD/GBP a na 0,7895 GBP/EUR. Dolár sa voči japonskému jenu najprv pohyboval blízko mesačného maxima, no nakoniec poklesol na 107,80 JPY/USD.
PIATOK – Americký dolár zaznamenal počas piatkového obchodovania na devízových trhoch pokles a oslabil tak z dvojtýždňového maxima. Nadol ho ťahali predovšetkým negatívne výsledky na americkom trhu s nehnuteľnosťami a správy o nezamestnanosti v USA, ktoré sú horšie ako očakávania analytikov. K poklesu dolára prispeli aj nepriaznivé výsledky na akciových trhoch a vysoké ceny ropy. Jednotná európska mena euro sa spamätala z negatívnych správ o spomalení rastu v eurozóne a vydala sa smerom nahor. Do 10:08 GMT oslabil dolár oproti japonskému jenu o 0,1 % na 107,25 JPY/USD. Počas obchodovania však zaznamenal pokles až na úroveň 106,59 JPY/USD. Euro naopak posilnilo voči doláru o 0,3 % na 1,5720 USD/EUR a zvrátilo tak negatívny vývoj, po tom, čo vo štvrtok kleslo na dvojtýždňové minimum. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu šiestich hlavných svetových mien, klesol o 0,4 % na úroveň 72,655 bodu.