Ministrestvo financií SR navrhuje úpravu daňových zákonov. Doteraz ich bolo málo a preto pribudla ďalšia. Mala by smerovať vraj k tendenciám, ktoré sú známe vo vyspelých Európskych krajinách a zvyšku světa. Podľa neho by sa mala zjednotiť sadzba dane z pridanej hodnoty a bremeno daňového zaťaženia by sa malo preniesť z priamych daní na nepriame.
Zaujímavým faktom je zdanenie majetku. Čo je to majetok však nie je zatiaľ známe. Predstavme si, že niekto si nasporí 200 000 Sk. Musí ich našetriť z čistého príjmu, ktorý je zdanený. Má z nich úroky. Tie sú zdanené. MF sa mu možno chystá zdaniť celý vklad. Ak si chce kúpiť aký, taký byt musí si požičať. Keď spláca úver a banka má zisk, ten je tiež zdanený. Do bytu si kúpi zariadenie jako koberce, bielu techniku, televízor, knihy, či hudobné nosiče. Majetok rastie a daň z majetku tiež. Čím viac človek má, tým viac platí daní zo mzdy, daní z majetku, daní z úrokov vkladov. Dokonca nemôže investovať na kapitálovom trhu. Ak by zarobil skôr jako po troch rokoch, tiež platí dane. Neoplatí sa mu ani dediť. Keď predá byt po rodičoch, tiež platí.
Podľa MF sa neoplatí ani pracovať ani mať žiaden majetok deklarovaný v Slovenskej republike. Pre obyčajného Slováka je tu jedno východisko Stačí mať niekoľko stovák dolárov a založiť si trust v štáte Delaware. Môže vďaka nemu uzatvárať pracovné kontrakty, previesť naň hnuteľný a nehnuteľný majetok. Prečo? Platia sa tam takmer nulové dane. MF môže potom iba ak hľadať možnosť spojenia Slovenska s týmto štátom kde už dávno pochopili, prečo je výhodné mať nízke a niektoré paušálne dane. Platia ich všetci a načas.
Warren Buffet a skupina amerických podnikateľov kvôli daniam napísala prezidentovi. Myslia, si že dedičtvo by sa nemalo zdaňovať. Daň z dedičstva pripomína uhorský zákon, podľa ktorého si mohli dedičia rozdeliť polia medzi seba rovným dielom. Z polí sa stali políčka a z nich záhradky. Vďaka daniam sa majetok znehodnocuje. Ministerstvo financií SR však obchádza choroba. Prejavuje sa maniakálnou snahou zdaniť všetko. Sedliacky rozum hovorí však o tom, že ak niet peňazí v štátnom rozpočte, tak treba menej míňať a nie viac vyberať. Na to stačia počty.