Prijatie zákona o elektronickom podpise je jedným z najvýznamnejších krokov pre rozvoj elektronického obchodovania na internete. Jeho plný rozvoj však bude v budúcnosti vyžadovať prijatie ďalších legislatívnych noriem. Na konferencii eEkonomika nového tisícročia to uviedli zástupcovia českého Združenia pre informačnú spoločnosť.
Jednou z hlavných potrieb je ujasnenie vzťahov pri medzinárodnom obchode, napríklad, podľa práva ktorého štátu sa riešia vzniknuté spory a či je podstatné, podľa ktorého práva bol obchod sprostredkovaný. Taktiež chýba legislatíva pre online platobný styk, podobná napríklad predpisu, ktorý v USA obmedzuje výšku ručenia klienta za škody pri neoprávnenej platbe bankovou kartou. Podstatnou otázkou je aj zabezpečenie ochrany zákazníka a celkovej bezpečnosti online obchodovania.
Podľa Ivana Šajbana, predstaviteľa spoločnosti Delta E.S., bude potrebné okrem prijatia legislatívy aj rozbehnutie projektov využívajúcich elektronický podpis. Do nich by mala byť zapojená aj vláda a verejný sektor, napríklad univerzity. Tak by sa malo dosiahnuť využitie elektronického podpisu pri celom spektre služieb od elektronickej pošty, cez web-služby podporujúce personalizáciu a prístup na vzdialené servery, širokú škálu obchodných transakcií, až po tzv. virtuálne privátne siete, tvorené napríklad užívateľmi mobilných zariadení.