Priemyselná produkcia v júni v porovnaní s júnom 2000 vzrástla o 7,5 %. Vývoj bol ovplyvnený hlavne rastom produkcie v priemyselnej výrobe (o 9,1 %). Druhýkrát v tomto roku sa zvýšila produkcia aj v ťažbe nerastných surovín (o 20,4 %). Pokles produkcie pokračoval vo výrobe a rozvode elektriny, plynu a vody (o 4,3 %). Vyplýva to z údajov zverejnených štatistickým úradom SR.
V priemyselnej výrobe najrýchlejšie rástla produkcia vo výrobe elektrických a optických zariadení (o 39,6 %), výrobe inde neklasifikovanej (o 32,1 %), v spracovaní kože a výrobe kožených výrobkov (o 25,9 %) a vo výrobe koksu, rafinovaných ropných produktov a jadrových palív (o 22,4 %). Najnižší medziročný prírastok bol vo výrobe chemikálií, chemických výrobkov a chemických vlákien (1,7 %). Nižšia ako pred rokom bola produkcia vo výrobe potravín, nápojov a v spracovaní tabaku (o 7,8 %) a výrobe celulózy, papiera a výrobkov z papiera; vydavateľstve a tlači (o 4,1 %).
V prvom polroku vzrástla priemyselná produkcia medziročne o 6,1 %. Vo vývoji sa prejavil rast produkcie v priemyselnej výrobe o 8,8 %, pokles v ťažbe nerastných surovín o 1,1 % a vo výrobe a rozvode elektriny, plynu a vody o 4,4 %. Z hľadiska sektorov konečného použitia v porovnaní s 1. polrokom 2000 vzrástla produkcia investičných prostriedkov o 11,7 %, výroba predmetov dlhodobej spotreby o 8,2 %, medzispotreba o 6,2 %, produkcia súvisiaca s energetikou o 5,2 % a výroba predmetov krátkodobej spotreby o 1,5 %. Index priemyselnej produkcie (IPP) vyjadruje zmenu objemu produkcie v naturálnom vyjadrení. IPP sa počíta podľa metodiky platnej v Európskej únii na základe normy o krátkodobých ukazovateľoch. Jeho výpočet je založený na zmene objemu vybraných výrobkov a priemyselných služieb a na dvojstupňovom váhovom systéme. Indexy sú očistené o vplyv počtu pracovných dní. Publikované mesačné indexy sú predbežné a sú spresňované na základe dodatočných informácií. Počet pracovných dní bol v júni o jeden deň nižší ako v júni 2000 a v 1. polroku rovnaký ako pred rokom.