Voči doláru koruna končila na 46,53 Sk za dolár (bid) a voči českej korune na 1,241 Sk za jednu českú korunu (bid).
Tento týždeň sa javí byť v nepriaznivej konštelácii pre korunu. MF SR zrušili aukciu štátnych dlhopisov (/bude chýbať hlavný impulz posilnenia so začiatku roka) a koncom týždňa má zasadať BR NBS, ktorá má na programe menové rozhodnutia. Doterajšie výroky z prostredia NBS naznačujú, že ani samí členovia nie sú za jedno v tom, čo by si sa malo hýbať so sadzbami. Rozhodne teda opäť iba jednoduchá väčšina hlasov.
Zaujímavým momentom na peňažnom trhu v piatok bolo zníženie predpisu povinných minimálnych rezerv zo strany Národnej banky Slovenska (NBS) o 170 mil. Sk na 29,1 mld. Sk. Podľa dílera VÚB Rastislava Habána centrálna banka pravdepodobne zistila nesúlad ich výpočtu zo strany niektorej komerčnej banky. Nadstav v sektore sa tak ešte viac zvýšil, čo viedlo k poklesu cien najkratších depozít.
V priebehu dňa do sektora pribudli prostriedky v objeme 4,4 mld. Sk z maturujúcich štátnych dlhopisov, odchod zdrojov z pokladničných poukážok centrálnej banky vo výške 3 mld. Sk vyrovnal prílev splatných pokladničných poukážok v rovnakom objeme. Likviditu trhu podľa R. Habána ovplyvnil aj odliv zdrojov zo stredajšej intervencie NBS. „Predpokladám, že jej objem dosiahol až 2 mld. Sk,“ povedal Habán. Komerčné banky tak v zúčtovacom centre NBS deponovali 29,05 mld. Sk, čo na kumulatívnej báze predstavuje 102,99 %.
Keďže Ministerstvo financií SR zrušilo budúcotýždňovú aukciu štátnych dlhopisov, jedinou udalosťou na trhu, ktorá oživí bežné obchodovanie, bude dvojtýždňový sterilizačný repotender. Habán predpokladá, že centrálna banka sa bude snažiť vyrovnať objemy v sterilizačných repotendroch. V jednom týždni totiž doteraz zväčša prolongovala objem okolo 15 mld. Sk a v druhom až približne 22 mld. Sk. „Očakávam preto, že NBS sterilizuje 16 až 17 mld. Sk oproti splatným 14,8 mld. Sk,“ povedal Habán. Podľa neho by malo byť obchodovanie počas budúceho týždňa vzhľadom na chýbajúcu aukciu štátnych cenných papierov pokojné, bez angažovanosti zahraničných bánk. Úroková krivka by mala byť podľa neho stabilná a vyrovnaná na 7,4 / 7,6 % p.a.
Posledný pracovný deň v týždni bol charakteristický rušnou aktivitou pri obchodovaní s overnightami, ktorých cena klesla k 7,2 / 7,4 % p.a. Uskutočňovali sa aj transakcie s depozitami so splatnosťami od jedného týždňa až do jedného roka, ich úrokový výnos však zostal nezmenený v pásme 7,4 / 7,6 % p.a.