Jeho meno je Modrý Zub (Bluetooth) a aj keď sa o ňom hovorilo už dávnejšie, až teraz naberá rozmer reálnosti.
Bluetooth je plodom viacerých spoločností, medzi nimi Ericsson, Nokia, Motorola, Intel, Microsoft, 3Com, či IBM, a preto je veľmi silný. Automaticky sa aktivuje, keď sa k sebe priblížia dve zariadenia na asi desať metrov (30 stôp), a to medzi nimi nemusí byť všetko odpratané. Jedna „sieť“ (Personal Area Network) pojme až 8 zariadení, a keď sa prevrstvia, Bluetooth ich utiahne až 80 naraz. Takýmito zariadeniami by mali byť spočiatku mobily a elektronické organizéry, ktoré si môžu medzi sebou posielať a aktualizovať napríklad nové adresy, a to všetko bez kábla. Táto technológia tiež umožňuje pomocou karty spájať vstupno-výstupné zariadenia počítača, či počítačové zostavy s prenosnými. Vlny Modrého Zubu pobehujú po už dosť zaťaženej rádiovej frekvencii 2.45GHz, takže si musia dávať pozor na mikrovlny, bezdrôtové prístroje, ale aj iné siete. A tu sa dostávame k problému bezpečnosti Modrého Zubu. Každé zariadenie má svoju jedinečnú adresu, čo dodáva istú istotu. Ale keď si vymieňajú dáta dvaja rôzni ľudia, ich adresy sa nekódovane posielajú v každej správe, a teda sa dajú ľahko vystopovať. No a keďže PIN mnohých ľudí je 0000 a navyše si ich ukladajú priamo na disky zariadení, nič nebráni tomu, aby si niekto zaplatil nákup vašou kreditnou kartou. A práve to zatiaľ bráni zavedeniu Bluetooth do bežného života výmeny tajných údajov.
No a ešte pre úplnosť, pozrime sa aj na ďalšie temné stránky Modrého Zubu. Jeho najväčším mínusom je jeho rýchlosť – len 1 MB/sek. oproti jeho najväčšiemu, no stále malému konkurentovi, 802.11b (viac známy v kráľovstve Macintosh), ktorého rýchlosť dosahuje až 11 MB/sek. Ďalej je to aj veľká spotreba elektriny, ktorú dnešné baterky zatiaľ nevedia dostatočne pokryť. To ho zrejme v budúcnosti obmedzí len na jednoduché aplikácie, ktoré však budú aj tak lepšie ako dnes. Nakoniec ešte cenové relácie. Aby sa Modrý Zub ujal, cena jeho zariadení musí byť okolo 5 dolárov. V súčasnosti sa pohybuje okolo 20 dolárov, čo stále nie je veľa.
Výhľady sú však veľmi priaznivé. Podľa odhadov dvorných expertov by mal Bluetooth v roku 2004 vládnuť v 70 percentách mobilov a 40 percentách osobných organizérov.