Blízkosť silnej psychologickej hranice 42,30 Sk za euro zatiaľ pôsobí ako hranica odporu pre posilnenie meny. Predpokladáme však, že pretrvávanie pozitívneho sentimentu pomôže korune prekonať túto hranicu relatívne skoro. Sentiment bude daný hlavne pokrokom v privatizácii.
Najviac bude tohto roku ťažiť koruna práve z očakávaného najväčšieho projektu vlády a to predaja 49% SPP. Z tohto pohľadu je nepríjemná včerajšia správa o tom, že konzorcium RWE a E.ON odstúpil z tendra. O SPP sa podľa správa zaujímajú spoločnosti ako Ruhrgas/Gaz de France/Snam, ďalej ruský Gazprom a niekoľkí zatiaľ nešpecifikovaní záujemcovia. Podporne bude na pozitívny sentiment voči korune vplývať úrokový diferenciál voči voľným menám a pozitívne vyhliadky ekonomík krajín V4.
Voči doláru končila koruna na 48,08 SK za dolár a voči českej korune na 1,313 SK za českú korunu (oba kurzy sú bid)
Obchodovania na peňažnom trhu vo štvrtok ovplyvnil prechodný nedostatok likvidity v sektore. Ku koncu obchodovania držali banky na účtoch v Národnej banke Slovenska (NBS) 21,37 mld. Sk. Na kumulatívnej báze to predstavuje plnenie predpísaných rezerv na 105,27 %.
Overnighty sa na začiatku dňa začali obchodovať na 8,0 / 8,3 % p.a. a počas dňa sa dostali až na úroveň 8,2 / 8,4 % p.a. Tom/nexty ku koncu obchodovania boli na úrovni 8,1 % p.a., spot/nexty na 8,0 % p.a. S depozitami s dlhšou splatnosťou sa obchodovalo v podstatne menšej miere. Výnosová krivka bola vyrovnaná a ceny týždenných až ročných fondov sa ku koncu dňa pohybovali na úrovni 7,5 / 7,7 % p.a.
V piatok sa neočakáva prílev väčšieho cash-flow. Podľa dílera ČSOB komerčné banky si budú dorovnávať pozície v centrálnej banke.