Využívanie stavebného sporenia občanmi neovplyvňuje miera nezamestnanosti v danom regióne. ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s. očakáva preto v Banskobystrickom kraji záujem klientov zodpovedajúci tomu, že v popularite stavebného sporenia nasleduje tento kraj hneď po Bratislavskom. V Banskej Bystrici sa tak vyjadrili predstavitelia sporiteľne. Popularita stavebného sporenia je podľa riaditeľky odboru marketingu a obchodnej stratégie spoločnosti Miroslavy Čápovej úmerná rozšíreniu vlastníctva majetkov, domov, bytov, pozemkov a snahám o ich zveľaďovanie.
Krajský riaditeľ pre Nitriansky a Banskobystrický kraj Ladislav Kočkovič pre agentúru SITA povedal, že stavebné sporenie je jediným vkladovým produktom slovenských bánk, ktorý prináša reálne zúročenie nad mieru inflácie. V prípade ČSOB stavebnej sporiteľne vytvára 4,5-percentné úročenie bankou a 30-percentná štátna prémia vo výške maximálne 6000 Sk úročenie 13,4 % ročne. Pri budúcoročnej 25-percentnej štátnej prémii do uvažovanej výšky 4500 Sk to je 11,4 %. Najvýnosnejšie termínované vklady ČSOB nedosahujú ani úrok 8 %, pričom tieto prostriedky sa na rozdiel od stavebného sporenia zdaňujú. Navyše štátna záruka na stavebné sporenie v prípade krachu banky dosahuje 60-násobok priemerného platu, nie 30-násobok ako u iných vkladov.
Aj keď ČSOB stavebná sporiteľňa od februára 2001 ponúkne aj hypotekárne úvery, L. Kočkovič nepredpokladá ich častú kombináciu so stavebným sporením, lebo záruky na hypotéku sú prísnejšie a vyššie. Upozornil ale na možnosť vyplatiť hypotekárny úver stavebným sporením.
ČSOB stavebná sporiteľňa, a.s. začala na slovenskom trhu pôsobiť od decembra tohto roku. Jedným z jej hlavných cieľov v strednodobom horizonte je získanie 20-percentného podielu na trhu stavebného sporenia na Slovensku. ČSOB stavebná sporiteľňa dostala licenciu na činnosť 24. októbra. Je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou ČSOB so základným imaním 500 mil. Sk. Hlavnými akcionármi ČSOB sú KBC so 71,24 % a Európska banka pre obnovu a rozvoj so 7,47 %.