Ministri financií skupiny G7 na svojom stretnutí uviedli, že rozhodné kroky vlád zlepšili podmienky vo svetovej ekonomike. Varovali však, že ekonomické ozdravenie je aj naďalej krehké a nezamestnanosť rastie. Dohodli sa, že je priskoro na ukončenie podporných balíčkov.
Vo vyhlasení sa ministri nezaoberali samostatne úlohou dolára. Uvádzajú v ňom však, že prílišná volatilita a neusporiadané pohyby vo výmenných kurzoch majú negatívne dopady pre ekonomiku a finančnú stabilitu. Jedinou menou spomínanou osobitne v komuniké bol čínsky juan, keď G7 naliehalo na Čínu, aby svoju národnú menu posilnila. Aj napriek tomu, že čínska administratíva vykonala kroky na posilnenie svojej meny, toto posilnenie nie je dostatočné. Vyššia hodnota juanu je cestou, ktorá zabezpečí, aby Čína spotrebovávala viac tovarov z USA a Spojeným štátom americkým zvýši export, čím by krajina znížila svoj obrovský obchodný deficit.
Úlohu G-7 nedávno zatienilo stretnutie G20, ktoré by malo byť do budúcnosti hlavným medzinárodným fórom pre riešenie globálnych ekonomických otázok. G7 pozostáva z USA, Japonska, Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, Kanady a Talianska.