Európske akcie počas stredajšieho obchodovania klesli o viac ako 2 % po šesťdňovom nepretržitom raste, keď akcie strácali spolu s klesajúcou cenou ropy a drahých kovov. Pozornosť sa po voľbách v USA opäť sústredila najmä na globálny ekonomicky rast. Paneurópsky index FTSEurofirst 300 uzavrel obchodovanie s poklesom 2,2 % na úrovni 953,24 bodu. V dôsledku finančnej krízy od začiatku roka hlavný európsky index odpísal až 37 %. V bankovom sektore Standard Chartered oslabila o 4,3 %, Commerzbank stratila 3,4 %, USB poklesla o 2 % a Royal Bank of Scotland vzrástla o 5,8 % po tom, čo banka oznámila emitovanie štátom garantovaných dlhopisov v hodnote 3 mld. libier (GBP). Ropné spoločnosti BP, Royal Dutch Shell a producenti zemného plynu BG Group, Cairn Energy a Tullow Oil oslabili v rozmedzí 1,9 % a 4,2 %. Akcie najväčšieho oceliarskeho koncernu na svete ArcelorMittal poklesli o 14 %.
Americká burza v stredu, deň po víťazstve Baracka Obamu, poklesla, keď najnovšie ekonomické údaje zdôraznili veľké výzvy stojace pred jeho kabinetom. Odpredaj akcií zasiahol celé spektrum podnikov od Boeingu cez bankové domy, stavebníctvo, maloobchod a energetický sektor. Index priemyselných blue chips Dow Jones poklesol o 5,05 % na 9 139,27 bodu, širší Standard & Poor’s 500 si odpísal 5,27 % na 952,77 bodu a technologický Nasdaq stratil 5,53 % na 1 681,64 bodu. Spoločnosťou s najväčším poklesom akcií bola Cisco Systems, ktorá si odpísala viac ako 6 % po tom, čo ohlásila pokles odhadu tržieb o 10 %. Výrobca lietadiel Boeing zaznamenal najväčšiu stratu odpísaním 6,9 %. Ropné spoločnosti tiež poklesli, Exxon Mobil o 4,9 % a Chevron o 4,2. Technologický Apple poklesol o skoro 7 %. Vo finančnom sektore si banka Morgan Stanley odpísala vyše 10 % a Bank of America stratila skoro 11 %. Oceliarska U.S. Steel si odpísala 8,3 % a obchodný reťazec Wal-Mart poklesol o 3,6 %.
Tokijská burza vo štvrtok poklesla o viac ako 6 %, čo bol najvyšší prepad indexu Nikkei za posledné dva týždne. Exportéri boli uprostred obáv o globálnu ekonomiku zasiahnutí najmä silnejúcim jenom, čo prinieslo rýchly koniec eufórii zo zvolenia nového amerického prezidenta. Hlavný akciový index Nikkei poklesol o 6,5 % na 8 899,14 bodu. Širší Topix stratil 6 % na 909,30 bodu. Najväčšie straty zaznamenali výrobcovia automobilov, keď Toyota Motor poklesla o vyše 10 %, Isuzu Motor stratila 20 %, Honda a Nissan si odpísali zhodne 9 %. Technologické akcie tiež poklesli po zverejnení informácie o poklese tržieb spoločnosti Cisco v USA. Canon, Sony a Panasonic zaznamenali straty v rozmedzí 8,5 a 12,6 %. Kyocera si odpísala 8,9 %.