Zaujímavejšie sa vyvíjal kurz voči doláru, ktorý v reakcii na pohyby krosu euro – dolár, z úvodných 47,20 Sk za dolár dostal na záverečných 46,98 Sk za dolár, pričom počas dňa sa pohyboval až na 46,85 Sk za dolár. Euro získavalo lepšími vyhliadkami sentimentu v nemeckej ekonomike, index Ifo neklesal tak rapídne ako sa očakávalo. Podľa očakávaní dolár ešte stále má priestor pre ďalšie oslabovanie.
Voči českej korune končila slovenská na 1,260 Sk za jednu českú korunu.
Ďalší vývoj koruny bude závisieť nie len od vývoja mien na okolitých emerging trhoch, hlavne poľského zlotého a českej koruny, ale aj od sobotňajších udalostí, kedy by SMK mala rozhodnúť o svojom ďalšom potupe v rámci, alebo mimo neho, vládnej koalície a očakávajú sa aj kroky SDĽ v reakcii na vládne návrhy daňových zákonov.
Na peňažnom trhu vládlo v stredu pokojné obchodovanie, pričom pozornosť subjektov sa sústredila na zdroje so splatnosťou do dvoch týždňov. Podľa dílera Slovenskej sporiteľne Pavla Jánošíka komerčné banky o zdroje s dlhšou splatnosťou neprejavili záujem.
V stredu sa na medzibankovom trhu vysporiadala aktuálna aukcia štátnych pokladničných poukážok a sterilizačný repotender centrálnej banky. „Z aktuálneho sterilizačného repotendra z trhu odišlo 19,25 mld. Sk, pričom likviditu sektora zvýšilo 20,25 mld. Sk z maturujúceho repotendra,“ povedal díler. Okrem toho likvidita sektora poklesla aj odchodom zdrojov z emitovaných štátnych pokladničných poukážok v objeme 1,462 mld. Sk.
V stredu deponovali komerčné banky na účtoch v Národnej banke Slovenska (NBS) 31,821 mld. Sk. Na kumulatívnej báze to predstavuje 101,19 %. Na to, aby banky ku koncu periódy plnili povinné minimálne rezervy na sto percent, by im stačilo držať na účtoch 30,7 mld. Sk.
Jednodňové peniaze sa v stredu obchodovali na úrovni 7,6 / 7,7 % p.a. „Zahraničné banky si pritom dorovnávali svoje pozície cez obchody s tom/nextmi,“ povedal P. Jánošík. Dvojtýždňové a trojtýždňové zdroje sa kótovali na 7,55 / 7,70 % p.a., mesačné a dvojmesačné na 7,55 / 7,75 % p.a. a štvrťročné boli na 7,6 / 7,8 % p.a. Polročné až ročné zdroje sa úložky sa pohybovali na 7,75 / 7,85 % p.a.