Kuvajt by privítal, keby Organizácia krajín exportujúcich ropu (OPEC) eliminovala zo svojej súčasnej produkcie ropy objem 2,5 mil. barel/deň. Najprv by tak eliminovala objem 1,5 mil. barel/deň, o ktorý OPEC prekračuje oficiálnu produkčnú kvótu, a následne, v marci tohto roku, by mohla organizácia zredukovať samotnú oficiálnu kvótu o 1 mil. barel/deň. Povedal to kuvajtský minister ropného priemyslu Al-Ahmad Al-Sabah. Súčasná oficiálna produkčná kvóta predstavuje 24,5 mil. barel/deň, pričom do údaju nie je zahrnutý Irak. Nadprodukcia sa odhaduje medzi 1 a 2 mil. barel/deň.
Indonézsky minister ropného priemyslu Purnomo Yusgiantoro oznámil, že organizácia OPEC by veľmi privítala, ak by sa ceny ropy, ktoré sú v súčasnosti vysoké, ustálili na úrovni 25 USD/barel. Yusgiantoro je v súčasnosti prezidentom OPEC. „Momentálne sú ceny stále v hornej časti cieľového pásma organizácie OPEC 22 – 28 USD/barel,“ dodal. Upozornil, že trhy čelia poklesu dopytu po rope v súvislosti s postupným otepľovaním počasia na severnej pologuli.
Ministri ropných priemyslov členských krajín OPEC čoraz väčšmi zameriavajú svoju pozornosť na Čínu, ktorá sa stala druhým najväčším spotrebiteľom ropy na svete po USA a pred Japonskom. Vlani Čína spotrebovala 5,46 mil. barelov denne na podporu svojho ekonomického rastu. V štvrtom štvrťroku 2003 bol narastajúci čínsky dopyt po rope hlavným motorom celosvetového dopytu po tejto komodite. Podľa údajov čínskych colných úradov stúpol import ropy do Číny v štvrtom kvartáli o 31 % na 91 mil. ton.