Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v tomto roku očakáva pokles amerických úrokových sadzieb o ďalších 25 bázických bodov, americká centrálna banka (Fed) by ich však mohla znížiť až o 100 bodov v prípade, že by americká ekonomika smerovala do recesie. Pri väčšom znižovaní sadzieb však musí Fed postupovať obozretne kvôli stále napätému trhu práce a trvajúcim cenovým tlakom, uviedla OECD.
Európska centrálna banka (ECB) by mohla podľa OECD znížiť sadzby minimálne o 50 bázických bodov. Hlavný ekonóm OECD Ignazio Visco je presvedčený, že ECB sadzby do leta zníži. Zníženie sadzieb by nemalo ohroziť cenovú stabilitu. Pokračujúce zhodnocovanie eura by ECB okrem toho umožnilo znížiť sadzby bez hrozby inflácie.
Japonsko má príliš veľký štátny dlh a nízke úrokové sadzby na to, aby mohlo s nimi hýbať. Malo by ich nechať blízko nuly, pokiaľ sa krajina nezbaví deflácie, uviedla OECD. V prípade, že Fed výrazne zníži sadzby, jedinou možnou reakciou Japonska by bol veľký nákup vládnych dlhopisov, resp. devalvácia jenu.