Nemecko sa prikláňa k názoru Francúzska, že krajiny eurozóny by mali koordinovať svoju hospodársku politiku. Vyhlásili to v pondelok dvaja francúzski predstavitelia po rokovaniach s nemeckým ministrom hospodárstva. Patrick Devedjian, francúzsky minister zodpovedný za oživenie hospodárstva a minister pre európske záležitosti Bruno Le Maire, boli v Berlíne vysvetľovať plán, v rámci ktorého chce Paríž poskytnúť svojmu automobilovému priemyslu štátne pôžičky v objeme 6 mld. eur výmenou za nepísaný záväzok automobiliek, že nezatvoria svoje prevádzky vo Francúzsku. Členské štáty eurozóny vrátane Nemecka vyjadrili obavy, že plán naruší hospodársku súťaž. Nový nemecký minister hospodárstva Karl-Theodor zu Guttenberg minulý týždeň vyhlásil, že k zámerom Paríža nie je „nekritický“.
Devedjian a Le Maire po stretnutí s Guttenbergom pred novinármi uviedli, že nemecký minister podporil dlhodobú snahu Francúzska o posilnenie koordinácie hospodárskych politík v eurozóne. „Myslím, že sme sa priblížili k dohode o pozícii, ktorú Francúzsko vždy zastávalo, a to, že nemôžme mať integrovanú monetárnu politiku bez koordinácie hospodárskej politiky,“ uviedol Le Maire. Devedjian doplnil, že Guttenberg „úplne naplnil naše očakávania“, keď podporil úzku koordináciu hospodárskej politiky.
Snahy Francúzska o vytvorenie formálnych štruktúr pre koordináciu hospodárskej politiky v rámci eurozóny Nemecko v minulosti odmietalo pre obavy, že Paríž by mohol takéto fórum využiť ako nástroj politického tlaku na Európsku centrálnu banku (ECB).
Na otázku agentúry Reuters, či Nemecko podporilo myšlienku pravidelných stretnutí, na ktorých by lídri štátov eurozóny diskutovali o hospodárskej politike, Devedjian odpovedal: „Pre začiatok si budeme vymieňať informácie, potom sa pokúsime ustanoviť pracovnú skupinu, určite však pôjdeme ďalej. To je to, v čo dúfame“.