Aimster, jeden z mnohých programov, ktoré umožňujú používateľom Internetu voľnú výmenu prevažne MP3 súborov, využívajúci technológiu Napster, podal žalobu proti americkému nahrávaciemu priemyslu, ktorý je reprezentovaný dobre známou organizáciou RIAA. Kým doteraz to bolo vždy naopak, dnes Aimster žiada súd, aby ten deklaroval, že spoločnosť neporušuje autorské práva tak, ako to tvrdí RIAA snažiaca sa o zrušenie činnosti takejto služby.
Aj keď Aimster je veľmi príbuzný programu Napster, forma, akou sa vymieňajú jednotlivé hudobné súbory je odlišná, a preto v prípade spoločnosti Aimster nie je takýto krok až tak neopodstatnený. Stručne povedané, užívatelia majú nad svojimi súbormi väčšiu kontrolu, keďže tie sú prístupné len malej skupine ľudí spoločného hudobného záujmu. Takéto dočasné lokálne siete sa vytvárajú vzájomnou komunikáciou viac ako 4 miliónov užívateľov pomocou krátkych bezprostredných správ alebo odkazov a služba nie je zďaleka takou otvorenou ako v prípade Napsteru. Na podporu žaloby sa spoločnosť Aimster chystá správy medzi jej používateľmi šifrovať, teda vytvoriť systém akejsi súkromnej služby pričom tvrdí, že akékoľvek sledovanie týchto odkazov by bolo v rozpore so zákonom. Firma Aimster, ktorú zastupuje v procese ten istý právnik ako v kauze Napster, má, zdá sa, na súde lepšiu pozíciu ako jej starší kolega.
Samotné spory, počet ktorých ešte určite nie je uzavretý, sú dôsledkom nepripravenosti spoločnosti, ktorá musí dobiehať vlastné informačné technológie. Popri službe Aimster však existuje mnoho ďalších podobných programov (medzi inými iMesh, Audio Galaxy), od ktorých RIAA žiada, aby filtrovali skladby tak, ako je to v prípade Napsteru. Niektoré z nich už s týmto procesom začali, iné sa zatiaľ nechystajú, keďže neboli k takémuto kroku vyzvaní súdom. Samotný Napster má čím ďalej tým lepší filtrovací systém, vďaka čomu klesol celkový počet vymieňaných súborov o viac ako tretinu. Napriek tomu, že túto službu využíva stále menej ľudí, žiadny iný program sa jej zatiaľ nevyrovnal.