ČLÁNOK




Na príchod eura sa pripravuje 35 % veľkých podnikov
15. októbra 2007

Na príchod eura sa pripravuje 35 % veľkých podnikov



Slovenská obchodná a priemyselná komora spolu s guvernérom Národnej banky Slovenska Ivanom Šramkom zhodne konštatovali, že splnenie maastrichtských kritérií je reálne a bolo by nezodpovedné nepokračovať v prípravách na zavedenie eura


 


Na príchod eura sa podľa prieskumov už pripravuje 35 % veľkých podnikov, uviedol guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Ivan Šramko na stretnutí s členmi Predstavenstva Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK). SOPK spolu s guvernérom NBS zhodne konštatovali, že splnenie maastrichtských kritérií je reálne a bolo by nezodpovedné nepokračovať v prípravách na zavedenie eura. Šramko ďalej na stretnutí informoval SOPK o postupe príprav a ekonomických dosahoch zavedenia eura od 1. januára 2009.


Podľa guvernéra však musia začať aj malé a stredné podniky a v tomto procese má svoju nezastupiteľnú úlohu aj SOPK. Predseda SOPK Peter Mihók ubezpečil guvernéra NBS, že komora bude naďalej nápomocná pri organizovaní informačných seminárov a servisu pre malých a stredných podnikateľov s cieľom bezproblémovo zvládnuť vstup do eurozóny.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

4. 3. 2025

USD 1,056 0,009
CZK 25,025 0,072
GBP 0,828 0,003
HUF 398,930 1,500
CAD 1,522 0,012

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS