Akciové trhy mali v polovici týždňa za sebou dobré dni. NASDAQ sa vrátil výrazne nad 1,800 bodov, DOW sa dostal nad 10,000 bodov. Bláznivý trh rástol napriek tomu, že sa rozbehla sezóna nahlasovania earningsov, ktorá zrejme nebude bez ďalších zlých prekvapení. Výnimku tvoril hneď v úvode týždňa nečakane Amazon, hneď v utorok však schladila šesťpercentným rastom rozpálený trh Motorola.
Podľa po skončení obchodovania oznámených výsledkov dosiahla Motorola za prvý kvartál stratu 9 centov na akciu. Trh pritom očakával, po dvojnásobnom znížení, stratu na úrovni 7 centov. Jedná sa o prvú kvartálnu stratu firmy za 15 rokov a trpká správa o kvartály prvom bola korunovaná zhoršenou vyhliadkou na druhý kvartál.
Motorola operuje na veľmi, veľmi ťažkom trhu. Drahé licencie zasiahli nielen len operátorov mobilných sietí, ale i výrobcov vybavenia na tieto siete ako i výrobcov mobilných telefónov. Kedysi svetový predajca mobilných telefónov je dnes číslom dva za Nokiou. Osobné a sieťové komunikačné produkty predstavujú 55% tržieb Motoroly. 25% jej tržieb potom pochádza z polovodičového trhu, ktorý tak ako telekom patrí dnes k najsužovanejším. A do tretice smoly Motorola bola najväčším podporovateľom skrachovaného projektu Iridium
Cena akcií Motoroly sa ešte pred rokom pohybovala na úrovni 50 USD, súčasnosti však bojuje o udržanie sa nad úrovňou 10 USD. Pri tejto cene dosahuje PE ratio Motoroly okolo 22, podľa analytikov by dlhodobé tempo rastu jej zisku mohlo dosiahnuť 17%. Pre porovnanie, Nokia je v súčasnosti obchodovaná pri PE na úrovni 33, analytici pritom očakávajú jej dlhodobý rast na úrovni 26%. PEG pomer je teda v oboch prípadoch veľmi blízky k 1,3.