Bavorská spoločnosť E.ON, AG má záujem zúčastniť sa na privatizácii štátnych podnikov Slovenského plynárenského priemyslu, Západoslovenských, Stredoslovenských a Východoslovenských energetických závodov. Obuvnícka firma Gabor plánuje v blízkej budúcnosti investovať 500 mil. Sk do rozšírenia podniku v Komárne. Po stretnutí s ministrom hospodárstva, dopravy a technológie nemeckého spolkového štátu Bavorsko Ottom Wiesheuom o tom informoval minister hospodárstva SR Ľubomír Harach. Podľa jeho slov by nemecký investor mal vstúpiť aj do spoločnosti Pratex Čadca, kde projekt počíta na začiatku so 60 pracovníkmi a s ďalším rozširovaním firmy. „Problémom sú však zatiaľ nevysporiadané majetkovo-právne vzťahy,“ dodal Ľ. Harach.
Ľ. Harach a O. Wiesheu označili za ďalšie možné oblasti spolupráce predovšetkým bankovníctvo, pričom bavorská banka HypoVereinsbank sa prostredníctvom Bank Austria uchádza o vstup do Slovenskej sporiteľne. Významnou oblasťou pre možnú vzájomnú spoluprácu Slovenska a Bavorska je podľa ministrov i elektrotechnika a informačný a telekomunikačný priemysel. Bavorskí podnikatelia prejavili záujem investovať aj v drevospracujúcom, papierenskom a potravinárskom priemysle.
Medzi najdôležitejšie subjekty obchodnej, výrobnej a technickej spolupráce patria firmy Volkswagen, Siemens, Leoni, Krauff-Maffei AG, Henkel, Dr. Oetker, Tchibo, Gabor a ďalšie. Veľké slovenské firmy sú na nemeckom teritóriu zastúpené samostatnými kanceláriami alebo prostredníctvom nemeckých partnerov. Takéto zastúpenia majú napríklad Matador, VSŽ, Chirana a ďalšie.
SRN je najväčším obchodným partnerom Slovenska. Slovenský vývoz do Nemecka za prvých desať mesiacov roka 2000 v porovnaním s rovnakým obdobím roka 1999 vzrástol o 24,4 % a dovoz z Nemecka o 19,2 %. Slovenský vývoz predstavuje za toto obdobie objem 120,4 mld. Sk, slovenský dovoz je na úrovni 119,5 mld. Sk. K 30. júna 2000 dosiahol objem nemeckých priamych investícií na Slovensku 21,52 mld. Sk, čo predstavuje 22,1 % celkových zahraničných investícii v SR. V súčasnosti je evidovaných viac ako 1300 slovenských podnikov s účasťou nemeckého kapitálu.