Podľa správ od dílerov na trhu vznikla menšia panika, keď niektoré banky začali zväčšovať spready medzi nákupom a predajom. Nervozita môže súvisieť s dnešným hlasovaním o novele ústavy v parlamentne, avšak môžu sa prejavovať aj iné vplyvy napr. z negatívnych článkov o VÚB vo Financial Times a iné.
Voči doláru koruna končila na 48,38 Sk za dolár (bid) a voči českej korune na 1,259 Sk za jednu českú korunu (bid).
Pozornosť dílerov počas štvrtkového obchodovania na peňažnom trhu upútala najmä aukcia pokladničných poukážok Národnej banky Slovenska (NBS). Vzhľadom na nadstav likvidity v sektore bol dopyt po týchto cenných papieroch vysoký a dosiahol 25 mld. Sk. Centrálna banka ho akceptovala vo výške 19 mld. Sk pri úrokovom výnose 7,7 % p.a. V piatok bude pritom splatných 14,9 mld. Sk. Podľa dílera Tatra banky Jozefa Božeka takýto výsledok nikoho neprekvapil a centrálna banka sa len pokúsila vyrovnať stav v sektore.
Komerčné banky vo štvrtok v zúčtovacom centre NBS deponovali 30,059 mld. Sk, čo kumulatívne predstavuje 102,56 %. „Sektor je tak na dennej báze stále v nadstave 3,3 mld. Sk,“ skonštatoval Božek. V piatok sa očakávajú väčšie toky likvidity, keďže z trhu odíde 19 mld. Sk z emitovaných pokladničných poukážok NBS. Tento odliv zdrojov však bude sčasti kompenzovať prílev splatných 14,9 mld. Sk. „Lividitu trhu by mali zvýšiť aj maturujúce štátne dlhopisy v objeme 4,83 mld. Sk,“ dodal díler. Sektor by tak podľa neho mal zostať v nadstave až do nasledujúceho sterilizačného repotendra.
Vzhľadom na prebytok zdrojov v sektore poklesla ráno cena overnightu z otváracej úrovne 6,9 / 7,1 % p.a. na 6,3 / 6,5 % p.a. Po vyhlásení výsledkov aukcie pokladničných poukážok však stúpla, aby následne opäť klesla a zatvorila na 6,4 / 6,6 % p.a. Tomnexty a spotnexty sa pohybovali na 7,0 / 7,2 % p.a., týždňové až trojmesačné fondy boli na 7,35 / 7,55 % p.a. Úložky so splatnosťou deväť mesiacov a jeden rok sa kótovali na 7,25 / 7,45 % p.a.