Voči doláru sa kurz dostal na 47 Sk za dolár, čo vyvoláva dodatočné nákupy zo strany klientov, čo zas následne pôsobí na oslabovanie koruny voči euru.
Voči českej korune slovenská končila na 1,260 Sk za jednu českú korunu.
Bankový sektor vstúpil vo štvrtok do novej marcovej periódy ešte v miernom nadstave, po odchode prostriedkov z emitovaných štátnych dlhopisov v objeme 10,39 mld. Sk sa však dostal do výrazného podstavu. Komerčné banky deponovali na účtoch povinných minimálnych rezerv (PMR) 25,5 mld. Sk. Predpísaný stav na marec je pritom 29,590 mld. Sk, čo je zhruba o 95 mil. Sk viac ako vo februári. Na kumulatívnej báze to predstavuje len 79,14 %.
Sektor sa dostal do výrazného podstavu po tom, čo v utorok Národná banka Slovenska prostredníctvom dvojtýždňového repotendra stiahla z trhu pomerne veľký objem peňazí vo výške 18 mld. Sk a Ministerstvo financií v aukcii štátnych dlhopisov rozhodlo o štvrtkovom odchode ďalších prostriedkov. Tento stav je však podľa dílera Tatra banky Jozefa Božka len krátkodobý a nepredstavuje pre plnenie PMR v marci žiadne riziko. Už v budúcom týždni sa podľa neho likvidita trhu vyrovná po príchode 23 mld. Sk z maturujúceho repotendra. Neskôr budú splatné aj štátne dlhopisy rezortu financií. „Ceny najkratších depozít, ktoré sa vyšplhali až k úrovni jednodňovej refinančnej reposadzby by tak mali následne klesnúť k 8 % p.a.,“ skonštatoval Božek.
Vo štvrtok sa obchodovanie na medzibankovom trhu sústredilo na dorovnávanie likvidity prostredníctvom najkratších fondov. Cena overnightu, tom/nextu a spot/nextu skončila tesne pod úrovňou jednodňovej refinančnej reposadzby na 9,0 / 9,2 % p.a., týždňové fondy sa kótovali na 8,0 / 8,3 % p.a. a dvojtýždňové na 7,8 / 8,1 % p.a. Depozitá s mesačnou až ročnou splatnosťou sa pohybovali v jednotnom pásme 7,4 / 7,7 % p.a.