Investície plynúce do korún vidia hlavne úrokový diferenciál oproti svetovým menám, ktorý sa výrazne znížil po nedávnej sérii znižovania sadzieb na euro, dolár aj libru. Naviac, koruna má už investičný rating, čo rozširuje počty investorov, ktorí môžu investovať do slovenských korún. V regióne momentálne získavajú všetky stredoeurópske meny – česká koruna, maďarský forint aj poľský zlotý.
Voči doláru končila koruna na 48,37 Sk za dolár a oči českej korune na 1,285 SK za jednu českú korunu.
Bankový sektor zaznamenal v stredu odchod 16,610 mld. Sk z aktuálneho dvojtýždňového sterilizačného repotendra a 2,5 mld. Sk z emitovaných štátnych pokladničných poukážok. Likviditu bankového sektora na druhej strane posilnil prílev 19,05 mld. Sk z maturujúceho repotendra. Komerčné banky tak držali na účtoch povinných minimálnych rezerv 31,716 mld. Sk, čo na kumulatívnej báze predstavuje 101,54 %. „Na dennej báze boli banky v nadstave 500 mil. Sk,“ skonštatovala dílerka VÚB Jana Cidoríková.
V stredu zaznamenali díleri peňažného trhu väčšiu aktivitu najmä na úložkách s krátkou dobou splatnosti, pri dlhších fondoch sa zrealizovalo iba niekoľko obchodov. Ceny na trhu sa takmer nezmenili, klesli iba kotácie overnightov z 7,4 / 7,6 % p.a. na 7,0 % p.a. Tom/nexty a spot/nexty sa kótovali na 7,3 / 7,6 % p.a. Zvyšok úrokovej krivky až do jedného roka bol vyrovnaný na 7,5 / 7,7 % p.a. Do konca týždňa sa už žiadny cash flow neočakáva, a tak Cidoríková neočakáva zmenu úrokových sadzieb na trhu.