Korune dopomohli k stabilite správy z politiky, podľa ktorých vládou schválený kompetenčný zákon je prijateľný aj pre stranu SMK, čo by mohlo znamenať jej zotrvanie vo vládnej koalícií a teda pokračovanie privatizácie SPP. S postupným pribúdaním investorov na trhu a oslabením negatívnych správ z politiky a zosilnením pozitívnych správ z privatizácie predpokladáme posilňovanie koruny pod 43,00 k za euro.
Voči doláru koruna končila na 48,76 Sk za dolár a voči českej korune na 1,266 Sk za jednu českú korunu.
Vo štvrtok končili komerčné banky obchodovanie na medzibankovom trhu s prostriedkami na účtoch v centrálnej banke vo výške 33,138 mld. Sk, čo na kumulatívnej báze predstavuje plnenie na 100,14 %. Podľa dílera Slovenskej sporiteľne Pavla Jánošíka sa tak banky dostali do denného nadstavu likvidity 1,5 mld. Sk. „Pokiaľ sa na peňažnom trhu neuskutočnia väčšie zmeny, komerčné banky by k nedeli mali plniť predpísané rezervy až na 102 %,“ povedal díler.
Likviditu peňažného trhu vo štvrtok zvýšili prostriedky zo splatných štátnych pokladničných poukážok v objeme 0,74 mld. Sk. Ministerstvo financií SR vypísalo na budúci týždeň otvorenú aukciu štátnych dlhopisov. Ide o siedmu emisiu dlhopisov s trojročnou splatnosťou s kupónom vo výške 7,8 % p.a. Štát v nej plánuje získať prostriedky vo výške 1 mld. Sk. Podľa Jánošíka by však dopyt komerčných bánk mohol byť aj vyšší ako 1 mld. Sk, pričom banky podľa neho budú požadovať výnos na úrovni 7,9 až 7,95 % p.a. Ministerstvo zároveň zrušilo budúcotýždňovú aukciu štátnych pokladničných poukážok. To podľa dílera vyvolalo reakciu investorov, ktorí vo štvrtok využili možnosť uložiť prebytočné prostriedky na medzibankovom trhu pri 7,8 % p.a.
Vo štvrtok na peňažnom trhu podľa Jánošíka zaznamenali mierny pokles jednodňové zdroje. O mesačné úložky, ktoré sa ráno kótovali na 7,6 / 7,75 % p.a. prejavili záujem najmä nerezidenti. Deväťmesačné úložky stagnovali na 7,75 / 7,85 % p.a. a ročné fondy zostali bez zmeny na 7,8 / 7,95 % p.a.