Finančnú politiku na roky 2002 až 2006 schválila Hospodárska rada vlády SR (HRV). Pre agentúru SITA to povedal vicepremiér pre ekonomiku Ivan Mikloš. Podľa finančnej politiky by sa tempo rastu hrubého domáceho produktu (HDP) Slovenska malo postupne zvyšovať z 3,6 % v tomto roku až do 5,6 % v roku 2004. V roku 2005 by sa mal rast slovenskej ekonomiky spomaliť na 5,3 % a v nasledujúcom roku na 5,1 %. V roku 2001 by podľa prognóz mal HDP stúpnuť o 3,3 %.
Výsledky bežného účtu platobnej bilancie by sa mali postupne zlepšovať a v roku 2006 by mal deficit bežného účtu tvoriť 3,1 % HDP. V tomto roku pritom prognózy počítajú s deficitom na úrovni 8,7 % HDP. Priemerná ročná miera inflácie by podľa odhadov mala klesať zo 4 % v tomto roku až k 3,7 % v roku 2006. Pozitívne by sa mala vyvíjať aj nezamestnanosť, ktorá by mala do roku 2006 klesnúť k 17,2 %.
Rizikom dosiahnutia prognózovaných ukazovateľov môže byť najmä pokračujúca recesia svetového hospodárstva, ktorá môže viesť k zvýšenej obozretnosti zahraničných partnerov pri ich investíciách v strednej a východnej Európe, ako aj negatívne cenové účinky na úroveň domácich cien. Vnútorným rizikom by mohlo byť nedostatočné pokračovanie štrukturálnych reforiem a nepružná makroekonomická politika.
Finančná politika sa zaoberá aj hlavnými zámermi príjmovej strany fiškálnej politiky, napríklad v daňovej alebo colnej politike, ako aj výdavkovou politikou. Jej súčasťou sú aj zámery finančnej politiky v rozvoji finančného trhu založené na realizácii systémových zmien najmä v súvislosti s harmonizáciou legislatívy s Európskou úniou.