Americký minister financií Timothy Geithner vyhlásil, že Európa sa musí všemožne snažiť, aby ukázala, že má politickú vôľu podporiť slabších členov eurozóny, ktorí realizujú reformy v oblasti financií. Geithner sa takto vyjadril v piatok v rozhovore pre televíziu agentúry Bloomberg pred účasťou na stretnutí ministrov financií a predstaviteľov centrálnych bánk krajín združených v organizácii G7. Dodal, že európske krajiny zápasiace s problémom zadlženosti potrebujú „jednoznačnú“ finančnú podporu zo strany silnejších
„Kapacita silnejších členov eurozóny úplne postačuje na to, aby absorbovala tieto náklady. Ak by iba sedeli a nič nerobili, tieto náklady by pre nich boli oveľa, oveľa väčšie a oni to vedia,“ povedal šéf amerického rezortu financií. „Takže pre nich ide o dosť rozumnú finančnú kalkuláciu,“ poznamenal. Geithner upozornil, že finančné trhy by nemali mať prehnané očakávania od schôdzky v Marseille. Povedal však, že všetci členovia G7, Veľká Británia, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko a USA, chcú konať všade, kde môžu, aby čelili spomaleniu globálneho ekonomického rastu.
Guvernér japonskej centrálnej banky Masaaki Širakawa vyzval lídrov eurozóny, aby riešili dlhovú krízu menovej únie v záujme svojej vlastnej ekonomiky aj hospodárstiev takých krajín, ako je Japonsko. „Problém dlhov v Európe je jedným z hlavných faktorov neistoty. Pre Európu je dôležité, aby riešila problém svojej zadlženosti vo vlastnom záujme, ale nepriamo by to malo pozitívne vplyvy na ekonomiku Japonska,“ povedal v piatok Širakawa novinárom pred schôdzkou ministrov financií a predstaviteľov centrálnych bánk členských krajín organizácie G7 v Marseille.