Európska centrálna banka (ECB) potvrdila, že začala intervenovať proti sile japonského jenu. „Potvrdzujeme, že ECB sa zúčastnila na spoločnej intervencii na devízovom trhu, ktorú v spoločnom komuniké ohlásila skupina G7,“ povedal hovorca ECB. Rovnako zdroj z talianskej centrálnej banky potvrdil, že na intervencii sa podieľal aj Rím. Ešte predtým účasť na intervencii potvrdili Veľká Británia, Francúzsko a Nemecko.
Ministri financií krajín G7 sa v piatok ráno dohodli, že ich krajiny sa v priebehu dňa pripoja k Tokiu a pomôžu mu v intervencii proti sile japonskej meny. Šéfovia rezortov financií G7 vyjadrili svoju „pripravenosť poskytnúť akúkoľvek potrebnú spoluprácu“. Ministri mali telekonferenčný hovor v piatok približne o siedmej ráno japonského času. Francúzska ministerka financií Christine Lagardeová pre rozhlasovú stanicu Europe 1 v piatok uviedla, že cieľom spoločnej intervencie je „podporiť nášho japonského partnera, vyjadriť našu solidaritu a samozrejme zastaviť rast jenu.“ Japonsko podľa nej zažilo viac než dosť katastrof, proti ktorým musí bojovať a k tomu sa pridružila následná finančná kríza vyplývajúca z posilňujúceho jenu brániaceho zvyčajnému japonskému exportu.
Euro a britská libra si voči japonskej mene pripísali 2 až 3 %, ale po otvorení trhov v Európe trochu ustúpili. Analytici americkej Citibank však uviedli, že história G7 naznačuje, že jej akcie by mohli posilňovanie jenu zastaviť na dlhšie obdobie. „Pokiaľ ide o jen, typickým príkladom spoločnej intervencie je rozhodnutie z roku 1995. Ukončil sa vtedy niekoľkoročný trend oslabovania dolára a zmenil sa na trend rastu,“ uviedli analytici Citibank.