Ak sa potvrdia doteraz iba predbežné hospodárske výsledky tohto nemeckého a nadnárodného telekomunikačného gigantu, potom bude zrejmé, že aj DT zápasí s problémami, ktoré sú dnes poplatné celému sektoru.
Najväčšia časť strát sa pripisuje nákladom spojeným s výraznými akvizičnými aktivitami Deutsche Telekom, s čím súvisí značné úverové zaťaženie a splácanie úrokov, podobne ako zahraničné operácie, ktoré sa týkajú činnosti dcérskych spoločností DT.
Trh s cennými papiermi reagoval takmer okamžite – hodnota akcií Deutsche Telekom sa znížila o 2% a predstavuje 36 EUR za jednu akciu. DT doteraz nezverejnil všetky detaily ohľadne svojho hospodárenia za rok 2000, no zrejmé je, že čistý príjem spoločnosti dosiahol k ultimu uplynulého roka 7,4 miliardy EUR, čo predstavuje medziročný nárast o 1,25 miliardy EUR, avšak oficiálne výsledky na konci tretieho kvartálu hovorili o čistom príjme DT vo výške 8,4 miliardy EUR.
Z toho sa odvodzuje spomínaná strata vo výške jednej miliardy EUR/935 miliónov dolárov/.
Akvizičná expanzia a úverové zaťaženie sa teda negatívne prejavila aj u takého silného subjektu, akým Deutsche Telekom nesporne je.
No celkový záber činnosti DT a jeho výsledky sú aj tak impozantné. Celoročný predaj produktov a služieb vzrástol v roku 2000 o 15% a dosiahol objem 40,9 miliardy EUR. Počet klientov v rámci operácií mobilných sietí sa zvýšil o 98% a dosiahol 31,1 milióna v porovnaní s 15,7 milióna v roku 1999. Tento rapídny nárast bol síce nákladný, no kompenzuje sa predajom nových mobilných telefónov. Podobne úspešný bol aj internetový operátor T-Online, v ktorom DT vlastní 81,7% akcií.
T-Online mal totiž na konci roka 2000 takmer osem miliónov zákazníkov, čo predstavuje na medziročnom základe takmer 90%-ný nárast.