Čínska centrálna banka odhaduje, že za hranicami krajiny je v obehu asi 30 miliárd jüanov (3 miliardy EUR = približne 123 miliárd Sk). Sú to 2 % z celkovej sumy čínskeho obeživa.
Čínska mena je už hlavným platidlom v niektorých častiach Laosu, Kambodže, Vietnamu a v severnom Mjanmarsku. V Thajsku už vraj jestvuje celá sieť ilegálnych bánk, v ktorých možno vymieňať jüany za ostatné ázijské meny, alebo platiť v nich za dodané tovary.
Jüan sa vďaka svojmu prakticky pevnému kurzu voči USD pokladá za stabilnú menu a pomáha mu aj to, že sa Čína v poslednom roku stala veľkým dovozcom nielen surovín, ale aj tovarov a služieb zo susedných štátov a z celej juhovýchodnej Ázie. Výmenný kurz mien menších štátov v regióne znehodnocuje vysoká inflácia.
V súčasnosti sa očakáva, že pekinská vláda povolí bankám v Hongkongu, ktorého územie zostáva exteritoriálnou časťou Číny, aby prijímali vklady Číňanov aj v jüanoch. Číňania totiž môžu vycestovať do Hongkongu nielen s dolármi ale aj s určitou sumou jüanov. Hongkonské banky by mali toto povolenie získať do konca tohto roka alebo na začiatku roku nasledujúceho.
Podľa analytikov by to bol významný krok smerom k tomu, aby sa čínska mena postupne stala všeobecne používanou v obchodoch v Ázii.
Informoval nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.