Spoločnosť Lhoist chce vstúpiť do výroby keramiky na východnom Slovensku a Bekaert do výroby oceľových kordov do pneumatík v Bánovciach nad Bebravou. Premiér informoval Chevaliera o pripravovanej privatizácii bánk a strategických podnikov, pričom ocenil postoj belgickej banky KBC, ktorá odkúpila slovenský podiel v Československej obchodnej banke.
Dzurinda Chevaliera informoval, že SR je pripravené otvoriť negociácie s EÚ v 15 kapitolách a naplniť acquis communautaire do roku 2002. Belgicko, ktoré bude na budúci rok únii predsedať, rovnako ako SR preferuje individuálny prístup ku kandidátom a domnieva sa, že by sme mali dostať šancu dobehnúť prvú skupinu. Dzurinda odovzdal Chevalierovi pozvanie pre belgického premiéra Guya Verhofstadta na návštevu Slovenska, ktorá sa má uskutočniť v tomto roku.
Spoločnosť Bekaert, jeden z najväčších svetových výrobcov drôtov a oceľových kordov, chce vybudovať podnik „na zelenej lúke“ v Bánovciach nad Bebravou a Lhoist, zaoberajúci sa výrobou vápna a produktov z neho, má záujem o kúpu spoločnosti VSŽ-Keramika. Bekaert je celosvetová skupina s vyše 70 výrobnými centrami a obratom 2,52 mld. EUR. Vyrába najmä oceľové kordy, drôty a výrobky z nich (ploty). Zamestnáva okolo 16,7 tis. pracovníkov. Má výrobné závody v 23 krajinách a vo svojom výrobnom zameraní patrí medzi štyri najväčšie spoločnosti sveta. Belgický Lhoist sa stal víťazom predkvalifikácie potenciálnych záujemcov o kúpu VSŽ-Keramika, ktorá patrí do skupiny spoločností VSŽ, a.s., Košice. Lhoist založil už v roku 1996 spoločný podnik na ťažbu a spracovanie dolomitu v Rajci, kde na báze dolomitu výhradne pre export vyrába sklársku surovinu.
Celkový objem belgických investícií k 30. septembru 1999 bol 23,5 mil. USD (1,2 % celkových investícií) a smeroval do podnikovej sféry. V samotnom roku 1999 Slovensko do septembra zaznamenalo prírastok belgického kapitálu 4,71 mil. USD.