Rok 2000 nebol dobrý, okrem iných, ani pre akcie AT&T. Telekom patril v minulom roku k najviac stratovým sektorom, keď výrazným poklesom boli postihnuté v podstate všetky veľké telekomunikačné spoločnosti. V Európe boli hlavným zdrojom obáv investorov vysoké čiastky platené za licencie na mobilných operátorov tretej generácie, v Spojených štátoch zase asi zohrali rozhodujúcu úlohy obavy z poklesu príjmov z diaľkových hovorov, zlatého teľaťa zámorských telekomov.
AT&T začínalo rok 2000 na 53 USD, v čase kulminácie jarného boomu technológií sa dostali až na 60 USD. Prvá vlna oslabenia však znamenala pokles na 35 USD a pri prepade trhu v závere roku sa cena AT&T dostala až na 17 USD. Na tak nízkej úrovni bola cena AT&T naposledy v septembri 1988. Vďaka rastu v prvých dvoch dňoch tohto roku sa cena AT&T dostala na 20,125 USD.
V súčasnosti je AT&T v USA stále číslom jedna v diaľkových hovoroch a je zároveň najväčšou americkou telekomunikačnou spoločnosťou. AT&T Wireless má vlastné obchodované akcie (AWE) a je tretím najväčším mobilným operátorom v USA. AT&T Broadband je číslom jedna medzi káblovými operátormi v USA a ponúka cez káble lokálne telefónne služby spolu s vysokorýchlostným pripojením na internet.
AT&T sa darilo v poslednom roku plniť respektíve mierne prekonávať očakávania analytikov a pri cene 20 USD dosahuje jeho aktuálne PE pomerne malú úroveň 11. Problémom je však očakávanie 40% poklesu zisku v tomto roku, výhľad analytikov na 5 rokov hovorí o priemernom raste ziskovosti o 11,2%. AT&T pravidelne vypláca dividendu, naposledy to však bolo iba 15 centov na akciu. Ak by pokračoval trend klesania sadzieb, mohli by z toho profitovať akcie veľkých telekomov, zaťažených tradične veľkými dlhmi.