Spojené štáty zacali vo štvrtok krátko po 19.00 SEC s dalšími leteckými útokmi na irackú metropolu Bagdad. Ešte pred 19.00 sa v Bagdade rozozvucali sirény a obyvatelia sa rozutekali do svojich domovov. Podla spravodajcu agentúry Reuters Nadima Ladkiho bolo následne pocut niekolko výbuchov nedaleko vládnych budov v Bagdade. Televízia CNN informovala o protileteckej strelbe irackých jednotiek.
Americké jednotky vo štvrtok vecer vstúpili na územie Iraku. Podla TV stanice CNN Prvá námorná expedicná jednotka prekrocila hranicu medzi Irakom a Kuvajtom. Pozemnej operácie sa zúcastnujú i britské jednotky. CNN tiež informovala, že hlavná vojenská ofenzíva proti Iraku sa zacína ešte vo štvrtok vecer.
Je možné, že iracké jednotky zapálili tri alebo štyri ropné veže v južnom Iraku, uviedol vo štvrtok podla agentúry AFP minister obrany USA Donald Rumsfeld. Ako informoval, Spojené štáty momentálne tieto správy overujú. „Ide o zlocin irackého režimu, ktorý nicí bohatstvo irackého ludu,“ konštatoval minister. Iracanov vyzval, aby neuposlúchli rozkazy na nicenie svojich ropných zdrojov. Irak v roku 1991 zapálil ropné polia v Kuvajte pocas vojny v Perzskom zálive. Iracký minister pre ropný priemysel Samír Nádžim tieto správy podla CNN poprel. Ako povedal, ohen a dym sú pri ropných vežiach bežným javom.
Rumsfeld tiež informoval, že armáda USA vyhodnocuje škody spôsobené dnešným leteckým útokom proti irackým cielom v Bagdade. „Koalicné sily zasiahli budovy irackého vedenia,“ uviedol podla agentúry Reuters pocas tlacovej konferencie Pentagónu. Minister vyzval irackú armádu, aby neuposlúchla rozkazy na použitie chemických alebo biologických zbraní. Obcanom Iraku odkázal, aby zostali doma a neopúštali krajinu. „Irackí vojaci sa musia sami seba spýtat, ci chcú zomriet za tento režim alebo chcú prežit, pomáhat irackému ludu pri oslobodzovaní krajiny a pomôct budovat nový, slobodný Irak,“ uviedol.