ČLÁNOK
Aká bude inaugurácia amerického prezidenta?
7. decembra 2008
Aká bude inaugurácia amerického prezidenta?
George Bush vynaložil /získal / na svoju v poradí druhú oslavu vstupu do Bieleho domu 42 miliónov dolárov, ďalšie milióny sa hradili z federálnych zdrojov na jeho ochranu i na „security“ celého tohto aktu
Najnovšie správy hovoria, že nezamestnanosť v Amerike je na vzostupe a akciový trh je volatilný v rozmeroch, ktoré sú iba ťažko porovnateľné s minulosťou… Je teda čas na nejaké oslavy, aj keď sa týkajú inaugurácie nového muža v Bielom dome?
Obama musí byť citlivý a vnímavý k tomu, že Amerika je vo vojne, v „horúcej vojne“ /Irak, Afganistan/ a že je takisto v konflikte ekonomickom /v recesii/. Dbáme na to, že ľudia v tejto krajine trpia a čakajú ich asi ťažké časy, no inaugurácia nového prezidenta nie je iba oslavou víťazstva vo voľbách, ale je to aj čas, kedy chcú ľudia zdieľať spoločné hodnoty, ašpirácie a ciele, hovorí sa vo vyhlásení Výboru pre inauguráciu nového prezidenta. Teda ani Obamova inaugurácia nebude zrejmé „lacná“, napriek snahám o úspory.
George Bush vynaložil /získal / na svoju v poradí druhú oslavu vstupu do Bieleho domu 42 miliónov dolárov, ďalšie milióny sa hradili z federálnych zdrojov na jeho ochranu i na „security“ celého tohto aktu.
Američania skrátka vždy chceli, aby ich líder bol „človekom z ľudu“, no zároveň celebritou veľkého kalibru.
V čase silnej recesie vstupoval do Bieleho domu aj Ronald Reagan a jeho manželka Nancy mala na sebe kostým za 10 000 dolárov.
Ako to celé dopadne?
Reagan mal schopnosť – a zrejme aj Obama ju bude mať – aby výdavky na inauguráciu, nech už budú akékoľvek, vyzerali patrioticky….Uvidíme.
KURZY
7. 4. 2025
USD | 1,097 | ![]() |
CZK | 25,195 | ![]() |
GBP | 0,856 | ![]() |
HUF | 407,950 | ![]() |
CAD | 1,566 | ![]() |
TOP TÉMY
SPOLUPRÁCA
ŠKOLENIA
