USA odstránili embargo z Pakistanu a Indie ako „odmenu“ za spoluprácu. Odstránenie sankcií, ktoré Spojené štáty americké uplatnili na tieto krajiny v roku 1998 kvôli ich nukleárnym testom, sa všeobecne očakávalo hlavne po tom, ako Pakistan súhlasil so spoluprácou s USA pri hľadaní Usáma bin Ladína.
Očakáva sa taktiež, že ďalším krokom USA bude snaha odrezať niektorých jednotlivcov označených ako „teroristov“ od ich finančných zdrojov v USA, a takto im znemožniť ďalšiu existenciu. Na túto skutočnosť reagovali aj finanční ministri Európskej únie, ktorí sa dohodli na urýchlení procesu ratifikácie súčasnej rezolúcie Spojených národov, s cieľom podobne zmraziť prostriedky Talibanu v EÚ.
India aj Pakistan, ktorého vojenský vodca Musharraf sa rozhodol podporiť USA napriek silnému domácemu odporu, privítali zrušenie sankcií. Toto zrušenie sa síce netýka sankcií, ktoré sa vzťahujú na násilné prevzatie moci Musharrafom v roku 1999, umožnia však napríklad Washingtonu hlasovať za finančnú pomoc pre Pakistan od Medzinárodného finančného fondu. Bush vo svojom memorande uviedol, že pokračujúce sankcie kvôli nukleárnym testom „by neboli v rámci bezpečnostných záujmov USA“.