Guvernéri centrálnych bánk popredných svetových ekonomík sa domnievajú, že existuje ešte nádej pre oslabené svetové hospodárstvo, upozornili však, že obrat v USA sa môže oneskoriť. Guvernér britskej centrálnej banky (BoE) Eddie George po skončení pravidelnej schôdzky predstaviteľov centrálnych bánk skupiny priemyselných krajín G10 uviedol, že existujú nádejné signály na väčšiu stabilitu americkej ekonomiky čiastočne vďaka dopadu redukcie úrokových sadzieb a daňových úľav, ktoré sa čoskoro prejavia v ekonomike USA.
George ďalej po stretnutí bankárov, ktoré usporadúva Banka pre medzinárodné platby (BIS), uviedol, že miera zníženia zásob sa skutočne na krátky čas stabilizovala, pričom spotrebiteľské výdavky si tiež držia rast. To podľa guvernéra naznačuje, že miera spomalenia ekonomiky sa v posledných mesiacoch ustálila, čo je prvý stupeň pred začiatkom rastu ekonomiky USA v druhej polovici tohto roka a začiatkom budúceho roka.
Guvernér britskej banky sa podobne vyjadril o výhľadoch ekonomiky eurozóny. „Dopad spomalenia kombinovaný s nárastom cien energie a potravín v eurozóne mali negatívny vplyv na spotrebiteľské výdavky. Sú tu však tiež signály, ktoré poukazujú na to, že ekonomická aktivita by sa mohla odraziť a vzrásť,“ vyjadril sa George. V snahe podporiť slabú ekonomiku Európska centrálna banka znížila 30. augusta úrokové sadzby o 25 bázických bodov, druhýkrát v tomto roku. ECB uviedla, že už nepredpokladá ekonomický rast eurozóny v tomto roku v intervale od 2 % do 2,5 % a zredukuje prognózy.
V porovnaní s ekonomikou v USA a v Európe, výhľad druhej najväčšej ekonomiky na svete je podľa Georga rozhodne menej uspokojivý. „Údaje o hrubom domácom produkte Japonska v druhom kvartáli boli výrazne negatívne a sklamaním,“ uviedol George. V piatok japonská vláda oznámila, že ekonomika krajiny poklesla v druhom štvrťroku medzikvartálne o 0,8 % a medziročne o 3,2 %.