Situácia bola značne dramatická, spready medzi stranami bid a ask sa miestami dostali na iba 5 halierov, čo naznačovalo potenciál koruny. Svoje očakávanie na apríl nemeníme, predpokladáme priemerný kurz 43,30 SK za euro.
Voči dolár koruna končila na 48,24 Sk za dolár a voči českej korune na 1,258 Sk za jednu českú korunu.
Bankový sektor sa počas pondelkového obchodovania dostal z denného podstavu 400 mil. Sk do nadstavu 500 mil. Sk. Na kumulatívnej báze sa však stále nachádza v miernom podstave 94,91 %, keď komerčné banky deponovali na účtoch v zúčtovacom centre 31,005 mld. Sk. Podľa dílera Tatra banky Miloslava Paracku, bankám na 100-percentné splnenie povinných minimálnych rezerv stačí do konca periódy držať na účtoch 30,5 mld. Sk.
Obchodovanie na peňažnom trhu sa sústredilo výlučne na obchody s jednodňovou valutou. V utorok sa ako obvykle uskutoční dvojtýždňový sterilizačný repotender centrálnej banky a aukcia štátnych dlhopisov. Podľa Paracku by mohla centrálna banka prostredníctvom repotendra z trhu stiahnuť zhruba 25 mld. Sk pri úrokovom výnose blížiacim sa k 7,75 % p.a. Maturovať pritom bude 25,15 mld. Sk.
V aukcii trojročných štátnych dlhopisov bude mať Ministerstvo financií SR záujem získať 2 mld. Sk. Pôjde pritom o štvrtú tranžu emisie č. 147 s kupónovým výnosom 7,8 % p.a. „Rezort financií zrejme nebude mať žiadny problém s naplnením tejto časti emisie,“ skonštatoval Paracka. Ako dodal, úrokový výnos pravdepodobne nedosiahne ani úroveň kupónu.
Jednodňové zdroje sa v pondelok kótovali na 7,4 / 7,5 % p.a., týždňové až dvojmesačné úložky sa pohybovali na úrovni 7,6 / 7,7 % p.a. Fondy s valutou tri a šesť mesiacov boli na 7,5 / 7,6 % p.a., deväťmesačné a ročné úložky boli na 7,4 / 7,5 % p.a.