Ako na Konferencii venovanej zahraničným investíciám uviedol projektový manažér ECCO John S. Hansen práve tieto faktory zohrali rozhodujúcu úlohu pri výbere pôsobiska firmy v oblasti strednej a východnej Európy. Prispel k tomu aj očakávaný rast počtu obyvateľov v produktívnom veku, keďže výroba obuvi patrí k odvetviam náročným na pracovnú silu.
Svoju rolu pri výbere Slovenska ako cieľovej krajiny investícií dánskej firmy ECCO figurovala na poprednom mieste medzi kritériami aj dobrá makroekonomická situácia v krajine a skutočnosť, že SR je jednou z asociovaných krajín Európskej únie. J.S. Hansen ocenil aj pozitívny prístup orgánov miestnej samosprávy v Martinskom regióne, kde bude sídlo slovenského zastúpenia a závod na výrobu obuvi, a tiež pomoc vlády SR pri rozbehu celej investičnej akcie. Projektový manažér ECCO potvrdil zámer spoločnosti investovať na Slovensku do roku 2004 celkovo 15 mil. USD a kontinuálne zvyšovať počet zamestnancov. Napriek počiatočným ťažkostiam by si ECCO podľa neho opäť vybralo Slovensko pri rozhodovaní o budúcich investíciách.
Generálny riaditeľ Siemens, s.r.o., Bratislava Peter Kollárik za hlavným zneisťujúci faktor v očiach zahraničných investorov označil nestabilné legislatívne a ekonomické prostredie v SR. Vyzdvihol potrebu jednoznačných pravidiel hry, predovšetkým v daňovej oblasti. Pre investorov zaujímajúcich sa o alokáciu kapitálu v oblasti Bratislavy môže byť podľa jeho slov určitou prekážkou vyčerpanosť pracovnej sily v tomto regióne. Poukázal pritom na nízku úroveň nezamestnanosti v Bratislave a okolí (3-4 %), čo podľa západných štatistík znamená plnú zamestnanosť.
P. Kollárik účastníkom konferencie zdôraznil výhody investovania na Slovensku, ktoré ako uviedol jednoznačne prevyšujú nevýhody. Skutočnosť, že Siemens kladie veľký dôraz na investície v SR potvrdzuje, že z celkového počtu 27 tis. pracovníkov Siemensu v krajinách bývalého socialistického bloku zamestnáva Siemens vyše 7 tis. na Slovensku. Je to druhé najväčšie číslo zamestnanosti po ČR, kde má Siemens okolo 10 200 pracovníkov. Doteraz preinvestoval Siemens v SR prostredníctvom priamych zahraničných investícií sumu prevyšujúcu 250 mil. DEM.