Centrálni bankári a predstavitelia regulačných úradov budú v septembri rokovať, či je možné reformovať problémovú globálnu úrokovú sadzbu Libor alebo či predstavuje nebezpečenstvo a je potrebné ju zrušiť. Guvernér britskej centrálnej banky (Bank of England) Mervyn King svojim kolegom v liste napísal, že „je potrebná radikálna reforma systému Libor“. King tak zaradil túto otázku na program summitu centrálnych bankárov, ktorý je na programe 9. septembra vo švajčiarskom Bazileji, uviedol nemenovaný zdroj z centrálnej banky.
Šéf Federálneho rezervného systému (Fed) Ben Bernanke a globálny finančný regulátor Mark Carney, ktorý je zároveň guvernérom kanadskej centrálnej banky, predstavili v stredu možné alternatívy k sadze Libor, s ktorou niektorí bankári manipulovali počas finančnej krízy v rokoch 2007 až 2009. „Existujú rôzne alternatívy, ak sa chyby Libor nepodaria napraviť,“ povedal Carney na tlačovej konferencii.
Vyšetrovatelia v USA, Európe a Japonsku prešetrujú viac ako tucet veľkých bánk pre podozrenie s manipuláciou londýnskej medzibankovej úrokovej sadzby Libor. Britská banka Barclays je jedinou bankou, ktorá prečin priznala a minulý týždeň súhlasila so zaplatením pokuty v sume vyše 450 mil. USD. Sadzba Libor sa používa na určovanie úrokov pre kontrakty po celom svete v hodnote biliónov USD.