Ministri financií krajín G20 sa na schôdzke v Paríži v sobotu dohodli na tom, že v záujme riešenia nerovnováh v globálnej ekonomike budú pozorovať sériu ukazovateľov. Ustúpili však Pekingu a nezahrnuli medzi ne výmenné kurzy a devízové rezervy. Šéfovia rezortov financií a guvernéri centrálnych bánk sa zhodli, že nerovnováhy budú merať pomocou takých ukazovateľov ako sú verejný dlh a fiškálne deficity, súkromné úspory a úvery či obchodná bilancia. Číňania trvali na tom, aby medzi nimi neboli spomenuté výmenné kurzy a devízové rezervy.
USA a ďalšie západné krajiny obviňujú Peking z toho, že umelo udržiava nízku hodnotu jüanu, aby podporoval svoj export. Výsledkom je to, že Čína nahromadila vysoké devízové rezervy. „Existuje široká zhoda v tom, že veľké ekonomiky nielen Európa, Japonsko a USA ale aj hlavné nové trhové ekonomiky musia dovoliť kurzom svojich mien, aby reagovali na trh,“ povedal po rokovaniach americký minister financií Timothy Geithner.
Západní a japonskí predstavitelia uviedli, že ukazovatele, na ktorých sa krajiny G20 dohodli, prakticky pokrývajú platobné bilancie a devízové rezervy, hoci tieto pojmy sa vynechali s cieľom upokojiť Peking. Čínsky minister financií Xie Xuren z rokovaní odišiel bez toho, aby sa rozprával s novinármi. Francúzska ministerka financií Christine Lagardeová povedala, že dohoda predstavuje významný krok vpred smerom k lepšej koordinácii ekonomík v záujme toho, aby sa predišlo ďalšej finančnej kríze.