UTOROK – Počas utorkového obchodovania dosiahlo euro nové maximum oproti americkému doláru, keď obavy o americký finančný sektor prevýšili slabé ekonomické údaje z Nemecka. Index podnikateľskej dôvery mannheimského inštitútu ZEW klesol v júli na rekordne nízku úroveň mínus 63,9 bodu. Dolár oslabil len dva dni po tom, ako americká vláda predstavila balíček opatrení na pomoc dvom najväčším hypotekárnym domom Fannie Mae a Free Mac. Napriek tomu, že sa krok vlády všeobecne považuje za pozitívny, investori zvážili jeho možné náklady a pochopili ho ako signál, že situácia v sektore musí byť naozaj vážna. Euro v utorok počas dopoludňajšieho obchodovania posilnilo voči doláru na 1,5994 USD/EUR, počas dňa pritom dosiahlo maximum 1,6038 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu šiestich hlavných svetových mien, klesol o 0,7 % na trojmesačné minimum 71,320 bodu. Americký dolár zaznamenal počas obchodovania pokles voči japonskému jenu o 1 % na 105,03 JPY/USD, zatiaľ čo euro mierne vzrástlo o 0,5 % na 168,00 JPY/EUR.
STREDA – Americký dolár v stredu na londýnskom devízovom trhu stagnoval a oproti rekordnému minimu voči euru, na ktoré sa znížil v utorok, zhodnotil len o jeden cent. V prospech dolára pôsobil prudký pokles cien ropy, avšak na druhej strane na jeho vývoj negatívne vplývali obavy z krehkého finančného sektora. „Budú to akcie a cena ropy, ktoré budú udávať tón pre americký dolár,“ povedal Niels Christensen, devízový analytik z banky Nordea v Kodani. Obavy z najbližšej budúcnosti finančného sektora v USA stúpli začiatkom tohto týždňa po tom, ako bola americká vláda nútená prísť so záchranným plánom pre hypotekárne spoločnosti Fannie Mae a Freddie Mac. Vláda USA tak reagovala na kolaps kalifornskej stavebnej sporiteľne IndyMac. V stredajšom dopoludňajšom obchodovaní sa pohyboval kurz dolára voči euru na takmer nezmenenej úrovni 1,5928 USD/EUR, pričom len mierne zhodnotil z utorkového rekordného minima voči euru 1,6038 USD/EUR. Voči japonskému jenu oslabil dolár na šesťtýždňové minimum 103,93 JPY/USD. Euro voči jenu taktiež znehodnotilo, a to na mesačné dno 165,62 JPY/EUR.
ŠTVRTOK – Vo štvrtok na londýnskom devízovom trhu euro opäť posilnilo na rekordnú úroveň voči doláru. Nahor ho tlačili najmä komentáre Európskej centrálnej banky (ECB) zdôrazňujúce jej úlohu v boji proti inflácii. Člen rady guvernérov ECB Nout Wellink sa totiž v stredu vyjadril, že spomalenie ekonomiky eurozóny nezníži infláciu a upozornil, že ak ECB nepodnikne žiadne protiopatrenia, dôjde k stagflácii, podobne ako počas krízy v sedemdesiatych rokoch 20. storočia. Analytici si jeho výroky vysvetlili ako upozornenie na dodržiavanie menovej politiky v eurozóne, keďže pribúdajú náznaky o spomalení rastu ekonomík jednotlivých štátov Európskej únie. Vo štvrtkovom dopoludňajšom obchodovaní stúplo euro voči doláru o 0,3 % na 1,5875 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu šiestich hlavných svetových mien, klesol o 0,2 % na úroveň 71,885 bodu. Voči jenu dolár mierne posilnil o 0,1 % na 105,19 JPY/USD.
PIATOK – Americký dolár v piatok posilnil voči košu šiestich hlavných mien. Dolárový index ťahali nahor najmä zverejnené štvrťročné výsledky najväčšej americkej banky Citigroup, ktorá v druhom kvartáli vykázala menšiu stratu, ako pôvodne očakávala. Hospodárske výsledky Citigroup tak mierne upokojili obavy z ďalšieho vývoja na finančnom trhu najväčšej svetovej ekonomiky. Dolár si však v piatkovom obchodovaní polepšil aj vďaka prudkému poklesu kurzu britskej libry po tom, čo denník Financial Times zverejnil informáciu, že britské ministerstvo financií uvažuje o zmene rozpočtových pravidiel. V posledný obchodný deň týždňa si v dopoludňajšom obchodovaní dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu šiestich hlavných svetových mien, polepšil o 0,2 % na 72,184 bodu. Euro v piatok doobeda oslabilo voči doláru o 0,1 % na 1,5838 USD/EUR. Dolár napokon posilnil ak voči nízkoúročenému japonskému jenu, a to o 0,3 % na 106,63 JPY/USD. Britská libra si oproti doláru pohoršila o 0,3 % na 1,9949 USD/GBP.