Rast slovenskej ekonomiky sa v roku 2004 pravdepodobne zrýchli na 4,2 %, pričom ho budú ťahať silné súkromné investície a výrazný export. V roku 2005 by mal ekonomický rast v SR dosiahnuť mieru približne 4,4 %. Uvádza sa to v správe Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).
Miera inflácie v SR by mala v roku 2004 klesnúť iba mierne, z tohtoročných očakávaných 8,6 % na úroveň 7,9 %, keďže celkovú cenovú úroveň bude dočasne tlačiť nahor ďalší rast regulovaných cien, ako aj rast cien potravín po aplikovaní Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) po vstupe SR do Európskej únie (EÚ). V roku 2005 sa očakáva výraznejšia dezinflácia, pričom miera inflácie v SR by mala klesnúť na 4 % a začne sa približovať k priemernej miere inflácie v EÚ. Miera nezamestnanosti na Slovensku by mala pokračovať v poklese, avšak stále ostane na vysokej úrovni. V roku 2004 by mala klesnúť na 16,9 % a v ďalšom roku na 16,5 %
Plánovaná konsolidácia verejných financií na Slovensku je podľa správy OECD vítaná. Splnenie fiškálnych pravidiel Európskej menovej únie (EMÚ) v roku 2006, naplánované vládou, je podľa OECD dosiahnuteľné a pomohlo by zabezpečiť rovnováhu v rámci jednotlivých politík. OECD ocenila aj súčasné ambiciózne štrukturálne reformy a ich pokračovanie bude mať podľa organizácie podporný vplyv na stabilný rast ekonomiky a zamestnanosti. OECD vidí hlavné riziká v politickej opozícii voči redukcii verejných výdavkov, ktorá by mohla ohroziť úsilie v rámci fiškálnej konsolidácie. Taktiež značný prílev kapitálu, súvisiaci so vstupom SR do EÚ, by mohol zvýšiť napätie medzi infláciou a cieľmi v oblasti stabilizácie devízového kurzu, ak by devízový kurz ovplyvňovala centrálna banka znižovaním úrokových sadzieb.