Ministri financií a predstavitelia centrálnych bánk z 20 krajín (G-20), ktorí koncom týždňa rokovali v indickom Naí Dillí sa zhodli na spôsoboch financovania protiteroristického boja.
Dohodnuté opatrenia na schôdzke krajín G-20 by mali odstrániť finančné nepravidelnosti a možnosti na prepieranie špinavých peňazí, ktoré ohrozuje stabilitu svetovej ekonomiky.
Predchádzajúca schôdzka tohto grémia v Kanade sa dostala úplne do tieňa teroristických útokov na USA, ku ktorým došlo 11. septembra 2001. Nedávne udalosti na indonézskom ostrove Bali a v divadle v Moskve, však znovu posilnili odhodlanie demokratických krajín bojovať proti terorizmu, tejto pliage súčasného sveta, uvádza sa okrem iného v záverečnom dokumente schválenom na rokovaní finančníkov.
Skupina G-20 vznikla v roku 1999 a je v nej združených 19 štátov ako aj Európska únia, Svetová banka a Medzinárodný menový fond. Zoskupenie reprezentuje viac ako tri štvrtiny svetovej populácie a hrubého domáceho produktu.
Podľa skupiny G-20 sa globálna ekonomika musí vyrovnať s významnými zmenami vyplývajúcimi zo spomaľujúceho sa rastu hospodárstva a zvýšenej neistoty investovania.