Konkrétny termín privatizácie francúzskej plynárenskej spoločnosti Gaz de France (GdF) bude závisieť od situácie na finančných trhoch. Podľa prezidenta GdF Pierra Gadonneixa nie je vylúčené, že avizovaná čiastočná privatizácia bude už na budúci rok. Nevylúčil ani vstup strategického branžového partnera, ale potvrdil, že do GdF vstúpi aspoň jeden finančný investor. Predpokladá, že o akcie firmy prejavia záujem aj drobní investori, pretože GdF má podľa neho dobré renomé.
Ako ďalej uviedol P. Gadonneix, pre finančných investorov by mal byť vstup do GdF zaručenou investíciou, ktorá ich ochráni pred výkyvmi na finančných trhoch. Potvrdil tiež, že napriek snahe privatizovať čo najskôr, je možné, že nakoniec budú čakať na priaznivejšiu situáciu na finančných trhoch. Ďalším predpokladom úspešnej privatizácie bude podľa neho doriešenie problematiky zmeny dôchodkového systému pre zamestnancov GdF. Investori budú určite požadovať jasné odpovede na otázky súvisiace s touto problematikou. Kým doteraz dôchodky pracovníkov GdF garantovala samotná firma zo svojich fondov, už dlhšie sa počíta so zmenou na niektorý so systémov sociálneho poistenia. Keďže vo Francúzsku je silnejšia tradícia kolektívnej solidarity, je pravdepodobné, že tento systém uprednostnia pred kapitalizačným systémom. V súčasnosti rokuje tripartita a vláda plánuje v budúcom roku prijať zákon, ktorým sa stanovia nové dôchodkové pravidlá.
GdF vykázala v prvom polroku 37-percentný rast čistého zisku na 766 mil. eur. Prevádzkový zisk stúpol o 28 % na 1,27 ml. eur, kým zisk pred započítaním úrokov, daní, odpisov a amortizácie (EBITDA) stúpol o 26 % na 1,95 mld. eur. Obrat firmy sa zvýšil o 4 % na 7,8 mld. eur, hoci ho podporili akvizície vo Francúzsku, Taliansku a Mexiku. Objem predaja zaznamenal rast o viac ako 9 %. Čistý konsolidovaný dlh GdF sa v prvom polroku medziročne znížil na 2,38 mld. eur z úrovne 2,43 mld. eur z prvého polroku 2001. Na celý tento rok predpovedá firma zisk 2,5 mld. eur.