Maďarsko získalo 6,7 bodu z maximálneho možného počtu 10 bodov v rámci najnovšej hodnotiacej správy o ekonomickej slobode vo svete Economic Freedom of the World, ktorú zostavil kanadský inštitút Fraser Institute. Rebríček zahŕňa 123 krajín, zoradených podľa 37 rôznych ukazovateľov. Maďarsko sa dostalo na 51. miesto, teda o päť priečok vyššie ako v prvej správe o ekonomickej slobode, zverejnenej v roku 1996.
V najnovšej správe sa vyššie ako Maďarsko umiestnili spomedzi krajín východnej Európy Estónsko, Česká republika a Lotyšsko. Na druhej strane však Slovinsko skončilo na 73. mieste, Slovenská republika na 82. priečke, Poľsko na 89., Chorvátsko na 90. a Rumunsko na 114. mieste. Česká republika, ktorá sa zaradila na 38. priečke a získala 7,0 bodov, sa dostala nad Maďarsko vďaka nižším štátnym investíciám, nižším daniam, nižšej inflácii a menšej byrokracii. Na druhej strane si však Maďarsko počínalo úspešnejšie ako ČR v oblasti liberalizácie úverového trhu, podielu súkromného vlastníctva v bankovom sektore, konkurencie medzi finančnými inštitúciami vďaka lepším podmienkam na založenie nových podnikov.
V najnovšom rebríčku sa na špičke opäť umiestnil Hong Kong s 8,8 bodmi, pričom za ním nasledoval Singapúr (8,6 bodu), USA (8,5) a Veľká Británia (8,4). Do prvej desiatky sa dostali aj Nový Zéland, Švajčiarsko, Írsko, Austrália, Kanada a Holandsko. Nemecko sa umiestnilo na 15. meste, Japonsko na 24., Taliansko na 35., Čína na 101. a Rusko na 116. priečke. Priemerný ročný príjem na obyvateľa v krajinách, ktoré sa zaradili do horných 20 % rebríčka, predstavuje 23 450 USD a priemerná miera ekonomického rastu 2,6 %. V krajinách, ktoré sa nachádzajú v posledných 20 % rebríčka, predstavuje ročný priemerný príjem na obyvateľa 2 560 USD a priemerná miera ekonomického poklesu o 0,9 %.