Predstavitelia centrálnych bánk siedmich najvyspelejších krajín sveta, tzv. skupiny G7, sa vyjadrili na adresu vyhliadok zotavovania svetovej ekonomiky opatrne, pričom poukázali na riziká, ktorým čelia ich krajiny. Skupina G7 zahŕňa USA, Kanadu, Francúzsko, Veľkú Britániu, Nemecko, Taliansko a Japonsko.
Prezident americkej centrálnej banky Federal Reserve Alan Greenspan oznámil, že odhady banky pre vyhliadky ekonomiky USA sa od januára v podstate nezmenili a inflácia ostala mierna, čo znamená, že Fed sa nebude ponáhľať so zvyšovaním úrokových sadzieb. Greenspan dodal, že ekonomika USA nezaznamená výrazné oživenie ako v minulosti, pretože minuloročný útlm nebol až taký hlboký. Uviedol, že ekonomika jeho krajiny v súčasnosti prechádza „slabším obdobím“, avšak stále je v procese oživovania.
Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Wim Duisenberg uviedol, že vývoj cien potravín a ropy udrží mieru inflácie v eurozóne okolo úrovne 2 %, pričom očakáva pomalé avšak kontinuálne posilňovanie domáceho a zahraničného dopytu. Duisenberg však dodal, že ceny ropy a iné externé faktory predstavujú riziko pre ekonomiku eurozóny. Predstavitelia japonskej centrálnej banky uviedli, že oslabená ekonomická aktivita v Japonsku sa postupne stabilizuje, podporená čiastočne oživením exportu.