Objem úverov podnikom a obyvateľstvu sa v marci oproti februáru zvýšil o 4,7 mld. Sk a dosiahol 299,8 mld. Sk. Korunové úvery pritom v medzimesačnom porovnaní stúpli o 4 mld. Sk a úvery v cudzej mene o 0,8 mld. Sk. Na raste korunových úverov sa zvýšenie úverov podnikom podieľalo sumou 3,9 mld. Sk a úverov obyvateľstvu 0,1 mld. Sk. Vyplýva to z údajov zverejnených Národnou bankou Slovenska (NBS).
Celkový objem úverov podnikom a obyvateľstvu sa na medziročnej báze zvýšil o 30,4 mld. Sk. Korunové úvery k tomu prispeli 25,4 mld. Sk, z čoho nárast úverov podnikom predstavoval 17 mld. Sk a úverov obyvateľstvu 8,4 mld. Sk. Úvery v cudzej mene vzrástli o 5,1 mld. Sk.
Čistý úver vláde vo fixnom kurze roku 1993 sa v marci medzimesačne zvýšil o 2,8 mld. Sk a dosiahol 342,9 mld. Sk. Najväčšou mierou sa na tom podieľalo prehĺbenie deficitu bežného hospodárenia štátneho rozpočtu o 4,3 mld. Sk. K ostatným prorastovým faktorom patrilo zvýšenie úverov republikových orgánov o 1 mld. Sk, pokles prostriedkov štátnych finančných aktív o 0,4 mld. Sk a vkladov fondov sociálneho zabezpečenia o 0,4 mld. Sk. Tento vývoj sčasti kompenzovalo zvýšenie prostriedkov miestnych a republikových orgánov o 2 mld. Sk a prostriedkov na účte štátnych fondov o 1,5 mld. Sk. Objem zahraničných úverov pritom klesol o 0,8 mld. Sk.
Čistý úver vláde vo fixnom kurze roku 1993, očistený o vplyv emisie reštrukturalizačných dlhopisov a vplyv zmeny charakteru redistribučného úveru Konsolidačnej banke na úver verejnému sektoru, sa
na medziročnej báze zvýšil o 54,6 mld. Sk. Dlžnícka pozícia Fondu národného majetku SR (FNM)
voči bankovému sektoru sa v marci mierne zvýšila z februárových 5,8 mld. Sk na 6,2 mld. Sk. Súviselo to s použitím časti privatizačných príjmov FNM, deponovaných na účte v NBS. V marci sa neuskutočnila žiadna aukcia štátnych pokladničných poukážok. Schodok štátneho rozpočtu bol prefinancovaný prostredníctvom zdrojov na účtoch úverových operácií.