Pri privatizácii Slovenských elektrární (SE) bol posunutý termín na predloženie návrhu na ich privatizáciu z konca januára na koniec apríla. Po rokovaní Porady ekonomických ministrov (PEM) to povedal podpredseda vlády pre ekonomiku Ivan Mikloš. V júli a v auguste je tak ešte stále možný výber investora. Mikloš však upozornil, že v tomto procese, rovnako ako v prípade SPP hrozí aj vzhľadom na predvolebný termín riziko spolitizovania celého procesu.
PEM odporučila vláde zrušiť štyri rozhodnutia týkajúce sa privatizácie majetku spoločností ZŤS Moldava, š.p., Moldava nad Bodvou, Štátny majetok Partizánske, š.p., Partizánske, Nákladná automobilová doprava, š.p., Bánovce nad Bebravou a Texicom, š.p., Ružomberok. Keďže vo všetkých prípadoch privatizéri neplnili podmienky kúpno-predajných zmlúv, Fond národného majetku SR (FNM) od zmlúv odstúpil. Naspäť získaný majetok týchto spoločností by mal FNM predať prostredníctvom výberových konaní.
Ekonomickí ministri prerokovali aj Návrh koncepcie integrovaného dohľadu nad finančným trhom. Návrh predpokladá integráciu dohľadu pod Národnú banku Slovenska do roku 2005. Koordinačný orgán by mal predložiť implementačný plán integrácie do 30. júna tohto roka. PEM rokovala aj o návrhu novely zákona o telekomunikáciách z dielne Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Návrh predpokladá zosúladenie legislatívy s právom Európskej únie, rozšírenie konkurencie v telekomunikačnom sektore a zaoberá sa aj kompetenciami Telekomunikačného úradu SR a licenčným konaním.
PEM neschválila použitie 200 mil. Sk z výnosov z privatizácie na Program obnovy vozidlového parku pre organizácie vykonávajúce pravidelnú autobusovú dopravu. Prostriedky z privatizácie by sa totiž na základe schválenej koncepcie mali použiť na zníženie štátneho dlhu a na dôchodkovú reformu.
Ako ďalej po rokovaní PEM uviedol vicepremiér pre ekonomiku, v tomto roku je možné predpokladať lepší vývoj salda zahraničného obchodu v porovnaní s minulým rokom. V roku 2001 ho totiž podľa Mikloša ovplyvňovali jednorazové alebo dočasné faktory. Medzi ne patrila napríklad výplata dlhopisov FNM, ktorá zvýšila domáci dopyt. Medzi navrhovanými opatreniami je napríklad zamedzenie kumulovania dlhu v zdravotníctve. Vývoj salda zahraničného obchodu by mal podľa odhadov Ministerstva hospodárstva SR ovplyvniť aj približne o 30 mld. Sk vyšší vývoz najväčších exportérov v porovnaní s minulým rokom.