Svetovú ekonomiku očakáva v druhom štvrťroku výrazné oživenie, pričom problémy ako finančná kríza v Argentíne a kolaps americkej spoločnosti Enron nie sú dostatočne vážne na to, aby ohrozili stabilitu svetového hospodárstva. Informoval o tom hlavný ekonóm Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Ignazio Visco. Dodal však, že stále existuje riziko, že ekonomický rast bude slabší ako novembrová predpoveď OECD, podľa ktorej by mala svetová ekonomika vzrásť v tomto roku o 1 % pred oživením na mieru 3 % v roku 2003.
„Stále existujú riziká útlmu. Znamená to, že je menej príležitostí pre zlepšenie, ale väčšia pravdepodobnosť zhoršenia ekonomickej situácie,“ dodal Visco. Uviedol tiež, že ekonomika USA sa zotavuje rýchlejšie ako sa očakávalo tesne po septembrových teroristických útokoch. Vyjadril však oveľa menší optimizmus na adresu Japonska, pričom zdôraznil potrebu fiškálnej konsolidácie s cieľom vyhnúť sa rizikám, ktoré sú spojené s japonskými vládnymi dlhopismi.
Ďalší ekonóm OECD, Patrick Lenain, povedal, že ekonomiky jednotlivých krajín eurozóny reagujú na bežné šoky a na zmeny úrokových sadzieb rozdielne, takže rozhodnutia Európskej centrálnej banky (ECB) budú mať na jednotlivé krajiny pravdepodobne odlišné vplyvy. Dodal, že pracovná sila v eurozóne nie je dostatočne mobilná, pričom značné štátne dotácie naďalej negatívne zasahujú do konkurenčného prostredia. Na adresu európskej meny Lenain povedal, že pohyby eura na medzinárodných trhoch spôsobovali doteraz sklamanie.